تلفن همراه

نجات همراه اولی‌ها از خطر گرانی توسط وزیر جدید ارتباطات

منبع: ایسنا
تعرفه مکالمات سیم‌کارتهای دائمی همراه اول که قرار بود از پانزدهم مردادماه با قیمت 599 ریال محاسبه شود، به دنبال ابلاغ وزیر جدید ارتباطات دوباره به حالت سابق خود یعنی 447 ریال بازگشت.
 
 
پیش از این سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به موجب مصوبه‌ای همراه اول را مکلف کرده بود که هزینه جابه‌جایی را حذف کرده و مانند اپراتورهای دیگر قیمتی یکسان برای تمام مکالمات خود در نظر بگیرد.
 
همراه اول نیز پس از مدتی تعرفه‌های جدید را به تایید این سازمان رسانده و درنهایت این گونه اعلام کرد که از پانزدهم مردادماه با حذف هزینه‌های مربوط به جابجایی مکالمات مشترکان خود را با قیمتی جدید محاسبه خواهد کرد.
 
اما چند روز پس از طرح این موضوع با تغییر دولت و روی کار آمدن وزیر ارتباطات جدید این گونه عنوان شد که افزایش قیمت جزو سیاست‌های دولت جدید به شمار نمی‌رود و معیشت مردم در این دولت اهمیت بسزایی دارد.
 
به همین دلیل چهارشنبه هفته گذشته سازمان تنظیم مقررات ارتباطات به واسطه مصوبه جدید خاطرنشان کرد: هرگونه تغییر در نرخ مکالمه شبکه تلفن ثابت و همراه متوقف شده است.
 
براساس اعلام معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعرفه مکالمه با تلفن همراه تغییر نکرده و در شبکه همراه اول هر دقیقه مکالمه تلفنی مشترکان دائمی در مکالمات شهری همانند گذشته 447 ریال و درمکالمات بین شهری 760 ریال خواهد بود.
 
همچنین در این مصوبه ابلاغ شده است که شرکت مخابرات ایران در صورت تمایل به رقابت می‌تواند برای اجرای طرح یکسان‌سازی تعرفه‌های تلفن همراه براساس نرخ مکالمه شهری تلفن همراه به مبلغ هر دقیقه 447 ریال اقدام کند که در این صورت هیچ گونه افزایش تعرفه‌ای برای مشترکان ایجاد نخواهد شد در عین حال تناقضی با مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هم وجود ندارد.
 
پیش از این مسوولان شرکت مخابرات خاطرنشان کرده بودند که در هر صورت در زمینه تعرفه‌ها تابع قانون خواهند بود و هرگونه که به آن‌ها ابلاغ شود برخورد خواهد کرد.
 
اما در اولین روزهای شهریورماه اپراتور اول این ماه برخلاف پنج ماه اول امسال پیامک صورت حساب مردادماه را برای کاربران خود ارسال نکرده و شاید به این دلیل که هنوز مشخص نبود مکالمات این مدت با چه هزینه‌ای محاسبه خواهند شد. حال با بازگشت تعرفه‌ها به حالت قبل، انتظار می‌رود مشترکان سیم کارت‌های دائمی همراه اول درصورتی که افزایش چشمگیری در مکالمات خود نداشته باشند، قبض هایشان در مهرماه تغییر چشمگیری نسبت به گذشته نداشته و با رقم‌هایی همانند ماه‌های قبل مواجه شوند.

​​