تلفن همراه

نیوکیا بجای نوکیا

راه‌اندازی شرکت تولیدکننده تلفن‌های همراه نیوکیا توسط مدیر اسبق نوکیا

یکی از مدیران اسبق نوکیا یک شرکت تولیدکننده تلفن‌همراه را با نام نیوکیا(Newkia) نزدیک به نام نوکیا راه‌اندازی کرده است تا در آن گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید را تولید کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "توماس زیلیاکوس"(Thomas Zilliacus) که پیش‌تر مدیریت شعبه نوکیا در منطقه آسیا – پسیفیک را برعهده داشت، در این خصوص توضیح داد که شرکت جدید وی به جای استفاده از سیستم‌عامل مایکروسافت قصد دارد نسل جدید گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید را تولید کند.
 
او معتقد است که نوکیا در بخش سخت‌افزار محصولات ارزشمندی تولید می‌کند و با توجه به اینکه ویندوز فون مایکروسافت فروشگاه اینترنتی محدود دارد، کاربران تمایل چندانی به استفاده از آن ندارند و اندروید را ترجیح می‌دهند.
 
زیلیاکوس خاطرنشان کرد که سال گذشته پیشنهاد خود را برای خرید شرکت نوکیا مطرح کرده بود، اما در راستای این پیشنهاد نتوانست سرمایه کافی را جمع کند و بر خلاف تلاش‌های بین‌المللی فراوان برای دریافت وام و همکاری با سرمایه‌گذاران از این فرآیند جا ماند.
 
اما وی بر این باور است که ترکیب سیستم سخت‌افزاری نوکیا با سیستم‌عامل اندروید می‌تواند یک اتفاق مهم در دنیای تلفن‌های همراه باشد و با استقبال کاربران مواجه شود.
 
زیلیاکوس خبر راه‌اندازی شرکت Newkia را چند روز پس از آن منتشر کرد که مایکروسافت به صورت رسمی خبر خرید شرکت نوکیا را اعلام نمود.
 

​​