رگولاتوری

رگولاتور جدید ایران معارفه شد

مراسم توديع و معارفه رييس جديد و پيشين سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي دكتر محمود واعظي در اين مراسم گفت: دكتر فرقاني از زمان ورود به رگولاتوري براي ساماندهي اين مجموعه و اداره قانونمند آن تلاش كردند و از مديران دلسوز، متدين و مسلط به كار بودند كه در عين انعطاف در برخورد با اپراتورها، قاطعيت لازم را داشتند. 
وي افزود: وفاداري، صداقت و علاقه‌مندي به مجموعه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از جمله ويژگيهايي است كه در مدت يك ماه همكاري از دكتر فرقاني ديدم. 
 
واعظي با اشاره به اينكه تمام تلاش در مجموعه مديران وزارت براي محقق كردن انتظارات نظام و مردم است، گفت: با توجه به حساسيت و اهميت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و نقش آن در اعمال حاكميت دولت، دكتر عميديان براي تصدي اين مسئوليت انتخاب شدند كه هم شناخت فني از حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات دارند و هم از جايگاه اپراتورها مطلع هستند و اميدوارم  با تجربه‌اي كه از معاونت پارلماني وزارتخانه دارند با همت ايشان برنامه هاي قبلي تداوم يابد. 
 
همچنين در اين مراسم دكتر عميديان با اشاره به اينكه محور برنامه‌هاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در حوزه رگولاتوري، اعمال اقتدار حاكميت در بخش ICT است، گفت: در مديريت اين حوزه، توجه به منابع انساني، تخصص و نوآوري، اعمال نظارت علمي و منطقي، مديريت اپراتورها و جلب رضايت مخاطبان اين حوزه در جامعه را اصل مي دانم.
 
وي افزود: در اين مسير اپراتورها، بازوي اعمال حاكميت هستند اما حفظ اقتدار فني و حاكميتي به عهده رگولاتوري است كه اميدوارم با انرژي و فعاليت بيشتر، سياست‌هاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات را در اين حوزه محقق سازم. 
 
دكتر محمدعلي فرقاني نيز در اين مراسم با اشاره عملكرد خود در مجموعه ارتباطات و فناوري اطلاعات در چهار سال گذشته گفت: با توجه به اهميت جايگاه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در تصميم‌گيري و تصميم‌سازي، ارتقاي ظرفيت دانش، توانمندي و نگرش نيروي انساني و توسعه مديران و كاركنان از اولويت‌هاي ما در بعد درون سازماني بود كه به نتايج خوبي رسيد. 
وي افزود: در بعد برون سازماني نيز حركت در مسير مقررات‌گذاري پيش‌نگر و پس نگر، تسريع در بررسي و تصويب دستور كارهاي تدوين شده براي كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، حضور موفق در مجامع بين المللي و تقويت نظارت آنلاين بر فعالان حوزه ICT  از موضوعاتي بود كه در اولويت برنامه هاي اخير رگولاتوري قرار داشت.

​​