گوشی

۲۹درصد آیفون‌داران در روز اول سراغ iOS 7 رفتند

صاحبان دستگاه‌های اندرویدی نسبت به کسانی که دستگاه‌های الکترونیکی همراه مبتنی بر سیستم‌عامل iOS دارند چندان حسادت نمی‌کنند. اما این گروه از افراد منکر این مسئله نشده‌اند که قصد دارند پیش از عرضه آخرین نسخه اندروید، آن را آزمایش کنند و آخرین جزییات موجود در این سیستم‌عامل جدید همراه را در اختیار بگیرند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی Mixpanel پیش‌بینی کرده است که بیش از 29 درصد کاربرانی که مدل‌های مختلف آیفون را در اختیار دارند، تنها یک روز پس از عرضه iOS 7 سیستم عامل خود را به این نسخه از سری سیستم‌های عامل همراه اپل ارتقا دادند.
 
اگر رقم منتشر شده از سوی مرکز Mixpanel درست باشد، این مسئله نشان می‌دهد که در مرحله نخست درخواست فراوانی برای در اختیار گرفتن iOS 7 وجود دارد که کارشناسان از این اقدام اپل مهم‌ترین به‌روزرسانی و تغییر در سیستم‌عامل iOS یاد می‌کنند. این سیستم‌عامل به صورت تخت‌تر، واضح‌تر و روان‌تر از نسخه‌های قبلی توسط "جونی ایو"(Jony Ive) طراحی شده است.
 
سیستم‌عامل iOS 7 به منظور داشتن تغییرات قابل ملاحظه با نسخه‌های قبلی، یک بخش جدید موسوم به Notification Center را شامل می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد حتی در شرایطی که نمایشگر قفل است نیز به داخل گوشی دسترسی داشته باشد. این سیستم‌عامل همچنین رابط کاربری حساس به حرکت دست کاربر را در اختیار گرفته است بر اساس اینکه گوشی چگونه قفل شده است، امکان باز شدن آن را تغییر می‌دهد.
 
بخش دیگر طراحی شده برای این سیستم‌عامل جدید Control Center نام دارد که کاربر در هر برنامه‌ای که باشد می‌تواند به آن دسترسی پیدا کند. در این بخش کاربر می‌تواند نوارابزاری که در قسمت پایین گوشی طراحی شده است را به بالا حرکت دهد تا مرکز کنترل سیستم عامل iOS 7 برای او ظاهر شود.

​​