تلفن همراه

خدمات LTE سراغ گوشی‌های هوشمند ارزان می‌رود

قابلیت پشتیبانی از خدمات شبکه مخابراتی LTE این روزها در گوشی‌های هوشمند پیشرفته و گران با میانگین قیمت 500 دلار عرضه می‌شود. اما به دنبال گستردگی این شبکه در سراسر جهان، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این قابلیت در نسل جدید گوشی‌های ارزان و متوسط هم عرضه شود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت‌های تایوانی تولیدکننده قطعات دستگاه‌های موبایلی توضیح دادند که نسل جدید گوشی‌های هوشمند ارزان با میانگین قیمت 200 دلار و گوشی‌های هوشمند متوسط با میانگین قیمت 300 دلار به قابلیت پشتیبانی از شبکه مخابراتی LTE مجهز خواهند شد و در سال 2014 میلادی شاهد آن خواهیم بود که این قبیل دستگاه‌ها به صورت گسترده وارد بازار جهانی شوند.
 
این روزها قالب گوشی‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از خدمات شبکه مخابراتی LTE در خانواده گوشی‌های گران‌ با میانگین قیمت 500 دلار طبقه‌بندی می‌شوند که این روند از ابتدای سال آتی متحول می‌شود.
 
کارشناسان پیش‌بینی کرد‌ه‌اند که در سال 2013 میلادی در مجموع 300 میلیون دستگاه گوشی هوشمند با توان پشتیبانی و ارایه خدمات LTE در سراسر جهان عرضه خواهند شد که این رقم معادل 30 درصد کل گوشی‌های عرضه شده به بازار خواهد بود.
 
با توجه به اینکه بازارهای نوظهور از جمله چین، هند و ... به صورت گسترده به سمت شبکه‌های مخابراتی LTE رو آورده‌اند، احتمال می‌رود که فروش گوشی‌های هوشمند ارزان با قابلیت یاد شده از ابتدای سال 2014 میلادی در این کشورها افزایش یابد.

​​