اپراتورها

رشد ۶۰۰درصدی استفاده جهانی از LTE در ۱۸ ماه گذشته

آینده اپراتورهای ارائه کننده خدمات موبایل، بیش از آنکه با مکالمه تلفنی و ارسال پیام های متنی گره خورده باشد، با خدمات دیتا (اینترنت همراه) در پیوند است.

نارنجی به نقل از gigaom نوشت در حالی که دنیا به سمت 5G در حرکت است، امروزه در کشورهای پیشرفته بیش از هر چیز دو کلاس LTE و LTE-A از نسل ۴ در کانون توجه هستند و روزانه شهرها و کشورها و مناطق بیشتری به این جرگه می پیوندند. اما نرخ رشد، خیره کننده است.
 
در ژوئن ۲۰۱۲ نزدیک به ۲۷ میلیون اتصال LTE در دنیا برقرار بود که اگرچه جای شگفتی داشت، اما در مقابل آمار امروز موری بر گرده شیر است، زیرا در پایان سال ۲۰۱۳ تعداد اتصال های LTE به ۱۷۶ میلیون خواهد رسید.

یعنی تنها در عرض مدت یک سال و نیم، شاهد رشدی ۶ برابری بوده ایم و این در حالی است که LTE تازه در سال ۲۰۱۰ متولد شده بود و نسبتا نوپا به حساب می آید. امروزه نقشه پوشش شبکه های LTE در دنیا به شکل زیر است.

در حال حاضر ۴۶٪ از اتصال های LTE در امریکا برقرار می شوند و کره جنوبی و ژاپن نیز به سرعت دارند در این مسیر گام بر می دارند. امریکا و آسیا سر جمع ۸۰٪ ارتباطات LTE دنیا را به خود اختصاص داده اند.
 
تا امروز LTE در دسترس ۲۰٪ از مردم دنیا قرار گرفته و انتظار می رود تا سال ۲۰۱۷ بین ۹۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد نفر از ساکنان کره خاکی از این تکنولوژی استفاده کنند. فکر می کنید شما هم در بین آنها باشید؟

​​