فناوری اطلاعات

December 5, 2013
18:47 پنجشنبه، 14ام آذرماه 1392
کد خبر: 59257

استاد ایرانی، عضو فلوی IEEE شد

 

دکتر محمود فتوحی فیروزآباد، رییس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و رییس بخش ایران انجمن مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) به دلیل پژوهش های بین المللی در حوزه سیستم های شبکه هوشمند و امنیت شبکه به عنوان عضو فلو (Fellow) انجمن معرفی شد.
 
به گزارش دانشگاه صنعتی شریف، عضویت فلو، عالی ترین رده عضویت در انجمن مهندسان برق و الکترونیک ( IEEE ) است که از بین بیش از 420 هزار عضو این انجمن، حدود شش هزار نفر توانسته اند به این رده دست یابیند. 
 
تنها سه عضو فلوی این انجمن در ایران مشغول به فعالیت هستند که هر سه (دکتر جمال الدین گلستانی، دکتر جواد صالحی و دکترمحمود فتوحی فیروزآباد) از اعضای هیات علمی دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف هستند.
 
همچنین دکتر همایون هاشمی از اعضای سابق هیات علمی دانشکده برق نیز دارای رده عضویت فلو هستند.
 
انجمن مهندسان برق و الکترونیک IEEE با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت حرفه یی و بیش از 420 هزار عضو، بزرگترین انجمن تخصصی مهندسی برق در دنیا است که درسال 1362 با ادغام دو انجمن مهندسان رادیو و انجمن مهندسان برق آمریکا شکل گرفت که قدمت مورد اخیر به سال 1884 باز می گردد.
 
از موسسان و روسای پیشین این انجمن و انجمن های مادر آن می توان از دانشمندان شاخصی همچون تامسون، الکساندر گراهام بل، نیکولاتسلا و توماس ادیسون نام برد.
 
در حال حاضر این انجمن دارای عضو در بیش از 160 کشور جهان است که نیمی از این افراد از خارج از ایالات متحده هستند. بخش ایران این انجمن به ریاست دکتر فتوحی با بیش از دو هزار عضو و 44 سال سابقه تاسیس، از فعال ترین بخش های این انجمن به شمار می آید.
 
عضویت در انجمن مهندسان برق و الکترونیک IEEE شامل چند رده از عضو دانشجو (student member) تا عضو فلو (IEEE Fellow) است.
 
ارتقای رده عضویت تا رده عضو کامل (Full Member) با توجه به پرداخت حق عضویت و سنوات شخص صورت می گیرد. اما دستیابی به دو رده آخر عضویت، یعنی عضو ارشد (Senior Member) و عضو فلو (IEEE Fellow) فقط انتصابی بوده و منوط به دستاوردهای شایان علمی و اجرایی در حیطه تخصصی فرد است.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.