تلفن همراه

موتورولا سومین گوشی‌ساز برتر آمریکا شد

شرکت اپل در بازار "تولیدکنندگان تجهیزات اصلی"(OEM) همچنان بزرگترین گوشی‌ساز در آمریکا محسوب می‌شود و 40.6 درصد این بازار را در اختیار گرفته است. در مقابل، سیستم‌عامل اندروید گوگل بیشترین سهم از بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا را به خود اختصاص داده است و با سهم 52.2 درصدی، صاحب عنوان نخست این لیست است. 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی comScore ضمن اشاره به آمارهای یاد شده همچنین اعلام کرد که Google Sites هم‌اکنون به عنوان محبوب‌ترین ابزار رسانه‌ای برای کاربران موبایلی محسوب می‌شود و فیس‌بوک نیز عنوان محبوب‌ترین ابزار شخصی موبایلی را به خود اختصاص داده است.
 
طی سه ماه منتهی به اکتبر 2013 بیش از 149.2 میلیون نفر در آمریکا گوشی هوشمند داشتند که این رقم معادل 62.5 درصد از مشترکان تلفن همراه در این کشور است. تعداد صاحبان گوشی هوشمند در آمریکا از ماه ژوئیه تا این دوره زمانی رشد 41 درصدی داشته است.
 
شرکت سامسونگ پس از اپل دومین تولیدکننده برتر گوشی در آمریکا محسوب می‌شود و 25.4 درصد از این بازار را در اختیار دارد که نسبت به فصل قبل سهم خود را 1.3 درصد بیشتر کرده است.
شرکت موتورولا نیز با تصاحب 7 درصد این بازار در رتبه سوم ایستاده است. این شرکت آمریکایی موبایل‌ساز در دوره زمانی یاد شده سهم خود را 0.1 درصد افزایش داده است.
 
شرکت‌های HTC و ال‌جی نیز به‌ترتیب با 6.7 و 6.6 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
 
سیستم‌عامل اندروید در ماه اکتبر محبوب‌ترین پلتفورم موبایلی بوده و 52.2 درصد از بازار آمریکا را در اختیار گرفته است. در مقابل، سیستم‌عامل iOS اپل طی دوره زمانی یاد شده صاحب 40.6 درصد از این بازار بوده است و پس از آن به ترتیب بلک‌بری با 3.6 درصد، مایکروسافت با 3.2 درصد و سیمبین با 0.2 درصد قرار داشته‌اند.
 

​​