تلفن همراه

مدیرعامل همراه اول: تاثیر امواج تلفن همراه بر بدن 9برابر کمتر از امواج رادیو و تلویزیون است

منبع: ایسنا

sadoghi2.jpg

مدیرعامل همراه اول گفت: براساس یک پروژه تحقیقاتی در زمینه بررسی تشعشعات امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه بر بدن انسان، چگالی امواج تلفن همراه کمتر از رادیو و تلویزیون است.
 
 
وحید صدوقی، امروز طی سخنانی درمراسم اختتامیه جشنواره سالیانه پردیس که به منظور تجاری سازی نرم‌افزارهای تلفن همراه برگزارشد با اشاره به پروژه تحقیقاتی صورت گرفته با همکاری دانشگاه علم وصنعت در زمینه بررسی تشعشعات امواج الکترومغناطیسی موبایل بر بدن انسان، گفت: در آزمایش‌هایی که در 50 نقطه تهران انجام گرفت، مشاهده شد که چگالی امواج موبایل کمتر از رادیو و تلویزیون است.
 
به گفته وی در این آزمایشات که در دو نوبت صورت گرفت، مشاهده شد که چگالی رادیوی FM و تلویزیون 9 برابر امواج موبایل و چگالی امواج رادیوی AM حدود 27 برابر امواج موبایل است.
 
صدوقی با بیان اینکه از سال 86 همراه اول فعالیت خود را در حوزه آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده با پنج دانشگاه آغاز کرده است، گفت: براین اساس همراه اول با دانشگاه‌های شریف، تربیت مدرس، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت همکاری دارد و این همکاری‌ها همچنان ادامه‌دار است.
 
وی موفق‌ترین پروژه‌های همراه اول با دانشگاه‌های کشور را در حوزه خدمات ارزش افزوده با دانشگاه صنعتی شریف عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 75 نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه در شرکتهای مختلف در حال همکاری با همراه اول هستند.
 
صدوقی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد سه هزار و 300 آنتن BTS در شهر تهران قرار دارد که هر کدام از آنها به دو یا سه هزار نفر خدمات ارائه می‌کنند.

​​