تلفن همراه

ویندوز فون تا 2016 جای اپل را می‌گیرد

اپل هم‌اکنون باارزش‌ترین شرکت فناوری در آمریکا محسوب می‌شود و هر ساله بیش از چند میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند. اما باید توجه داشت روزی فرا می‌رسد که شرکت اپل هم رتبه نخست را از دست بدهد و شرکت‌های دیگر جایگزین آن شوند. اما کارشناسان هم‌اکنون در حال بررسی هستند که چه شرکتی جایگزین موقعیت کنونی اپل می‌شود؟
 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طی سال‌های گذشته پیش‌بینی‌های مختلفی در این زمینه صورت گرفته است. اما "مارک فیدلمن"(Mark Fidelman) از تحلیلگران نشریه Forbes در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که تنها ظرف سه سال آینده مایکروسافت در بازار جهانی تلفن همراه از اپل پیشی می‌گیرد. 
 
نخستین دلیلی که در این زمینه مطرح می‌شود منطقی به‌نظر می‌رسد. زیرا فروش سیستم‌عامل ویندوز فون در هر فصل افزایش میابد و در سومین سه ماهه از سال جاری میلادی 9.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند مجهز به این سیستم‌عامل فروخته شده است. بر این اساس اگر آمارها را بررسی کنیم درخواهیم یافت که ویندوز فون پرسرعت‌ترین سیستم‌عامل موبایلی جهان از نظر جذب تعداد کاربران جدید محسوب می‌شود.
آمارها نشان می‌دهد که میزان فروش گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل ویندوز فون طی سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته رشد 156 درصدی را تجربه می‌کند.
 
فیدلمن همچنین به آسان‌سازی فرآیند تولید ابزارهای موبایلی برای ویندزو فون اشاره کرده و توضیح داده است که شرکت مایکروسافت بر این بخش تمرکز فراوان دارد و تلاش می‌کند تعداد ابزارهای کاربردی مخصوص ویندوز موبایل را افزایش دهد.
 

​​