لبه تکنولوژی

ابوظبی سه‌بعدی ساخته می‌شود

اماراتی‌ها در حال انجام سرمایه‌گذاری بالغ بر 25 میلیارد دلار هستند تا مدل دیجیتالی سه‌بعدی شهر ابوظبی را راه‌اندازی کنند و از این طریق بتوانند مدیریت بهتری بر خدمات آن داشته باشند و فرآیند توسعه مناطق شهری را با سرعت بالاتر انجام دهند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شهردار ابوظبی در این خصوص توضیح داد، این مدل دیجیتالی از تمام ساختمان‌ها و ساختارهای شهری سراسر امارات به گونه‌ای طراحی می‌شود تا بتوان پیام‌های اضطراری را به سادگی و در اسرع وقت اعلام کرد و علاوه بر آن، سیستم‌های ایمنی عمومی با بالاترین کیفیت در اختیار عموم مردم قرار گیرد.
این مدل سه‌بعدی همچنین به مدیریت هرچه بهتر نقشه‌ شهر ابوظبی کمک می‌کند و برمبنای آن یک پایگاه داده داخلی راه‌اندزی می‌شود که با دیگر اطلاعات دولتی سازگاری میابد که گفته می‌شود فرآیند تولید این پایگاه داده هم‌اکنون آغاز شده است.
 
شرکت هندی Rolta در مزایده مربوط به این قرارداد 25 برنده شده است و وظیفه اصلی ساخت مدل سه‌بعدی از این شهر را برعهده دارد. گفته می‌شود این یکی از بزرگترین مدل‌های دیجیتالی سه‌بعدی شهری در سراسر جهان است و می‌تواند تحولات بزرگی در این زمینه ایجاد کند.
 
این شرکت هندی که پیش‌تر فعالیت‌های مشابهی را در دبی و عمان انجام داده بود، مدل سه‌بعدی از بخش‌های مختلف شهری در فضایی به وسعت 5 هزار مترمربع حاوی ده‌ها هزار ساختمان را تولید می‌کند.
 

​​