بازار سرمایه

مسکن مهر، حلقه وصل دولت و مخابرات شد

محرومیت برخی پروژه‌های مسکن‌ مهر و شهرک‌های تازه تأسیس از نعمت تلفن و ارتباطات، با تفاهم مخابرات و وزارت ارتباطات رفع می‌شود و به این ترتیب اولین حلقه وصل دولت و مخابرات خواهد بود.
 
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، دقیقا یک ماه پیش بود که اختلافات بین مخابرات و وزارت ارتباطات به اوج خود رسید و طاق شدن طاقت مخابراتی‌ها منجر به لب گشودن مدیر عامل مخابرات ایران بر روی بسیاری از مشکلاتی شد که تا پیش از آن شاید رسانه‌ها هم به این اندازه در جریان نبودند.
پوررنجبر در مراسم بهره‌برداری از فاز اول تامین تجهیزات انتقال شبکه شرکت‌های مخابرات استانی، برای اولین بار از اختلاف حساب 800 میلیارد تومانی میان این دو نهاد پرده برداشت و عنوان کرد: مجموع تراکنش مالی ما با وزارت ارتباطات سالانه 5 هزار میلیارد تومان است و اختلاف حساب حدود 800 میلیارد تومان طبیعی است و نباید به خاطر این مبلغ مردم از عدم دریافت خدمات مخابرات ضرر کنند.
این مراسم که نقطه‌ای برای سرباز شدن گلایه‌ها بود به موضوعات دیگری چون تعرفه‌ها و جلوگیری از افزایش آن‌ها و همچنین جلوگیری از ترخیص تجهیزات ارتباطی و مخابراتی در گمرک هم پرداخت و خبرنگاران هم که فضا را مساعد دیده بودند از هر گوشه و کنار، گریزی به این موضوعات می‌زدند و سوالاتی در ارتباط با این اختلاف نظر‌ها می‌پرسیدند.
گلایه‌هایی که شاید تا پیش از آن تنها به واسطه رسانه‌ها شنیده می‌شد و توپخانه طرفین، رسانه‌ها بودند، با به میدان آمدن مخابرات و اعلام آمادگی برای مذاکرات رو در رو و پشت یک میز، ظاهرا به سمت خیر رهنمون و روابط به گونه‌ای حسنه می‌شود که شاید هفته دیگر گویی اختلافی در میان نبوده و اوضاع از اول گل و بلبل بوده یا شاید هم گفته شود که این رفتارها در کار طبیعی است و ما از اول با هم مشکلی نداشتیم.
اثبات این ادعا کار سختی نیست و در شرایطی که هنوز هم خیلی از آن دوران فاصله نگرفته‌ایم و ادبیات جالب و بعضا تأسف‌بار طرفین دعوا از یاد نرفته است، گویی گرد مهر و محبت در فضای ارتباطی کشور پاشیده‌اند زیرا به هر سو می‌روی، حرف از تعامل و تفاهم است...
آقای وزیر که می‌گویند ما با مخابرات تفاهم کردیم، مخابرات هم که می‌گوید ما تعامل دو سویه داریم، حال این وسط و در تب‌و‌تاب جنگ‌های لفظی، تفاهم بر سر چه بوده و برنامه از این پس چیست، خدا داند و بس اما نکته قابل تحسین و ماحصل این تفاهمات این است که در گام اول مذاکرات و تفاهم، پرچم مسکن مهری‌ها بالا رفت.
مدیر عامل مخابرات ایران یک ماه گذشته در گفت‌وگو با تسنـیم به توقف 100 میلیارد تومان از تجهیزات مخابراتی در گمرک که با 5 برابر قیمت خریداری شده بودند اشاره کرد و گفت: تمامی تجهیزات ارتباطی مسکن مهر را وارد کردیم اما اجازه ترخیص به ما داده نمی‌شود.
وی در ادامه گفت: برخلاف اینکه نمایندگان مجلس به ما فشار می‌آورند که چرا توسعه نمی‌دهید، باید بگویم که نزدیک به 5 ماه است که تجهیزات خریداری شده ما که در شرایط تحریمی قیمتی بیش از 5 برابر اصل آن داشتند، در گمرک مانده است و اجازه ترخیص به آن نمی‌دهند؛ اگر این مجوز صادر شود کل مسکن مهر را پوشش خواهیم داد.
حال ظاهرا، همان تفاهم عاملی برای صدور مجوز برای ترخیص تجهیزات مخابراتی شده و مخابرات صبح امروز (سه‌شنبه) بر روی سایتش خبری به نقل از وزیر ارتباطات با این عنوان "ترخیص محموله‌های مخابراتی خارج از نوبت" قرار داده است.
در این خبر گفته شده که وزیر ارتباطات در راستای تفاهم با مخابرات، این کار را در جهت رفع مشکل ارتباط‌رسانی شهرک‌های تازه تاسیس و ارائه امکانات ارتباطی به این مناطق انجام داده است.
با این حساب مسکن مهر اولین حلقه تفاهم مخابرات با دولت شد.

​​