فناوری اطلاعات

باشگاه مدیران

۱۰ پیش‌بینی برای بازار خدمات پردازش ابری در سال ۲۰۱۴

منبع: همکاران سیستم
برخی منتقدان این روز‌ها می‌گویند، تعدادی از ابزار‌ها نیازمند زیرساخت‌هایی هستند که به خوبی با فضای پردازش ابری سازگار نمی‌شوند. این افراد بر این باورند که محیط پردازش ابری به صورت جهانی با همه ابزار‌ها سازگاری ندارد. 
 
در مقابل، برخی دیگر از منتقدان به مشکلات امنیتی در ابزارهای ابری اشاره کرده‌اند و بر این باورند که این مشکلات فضای یاد شده را دچار اختلال می‌کند که البته میزان انتقادات این افراد نسبت به گذشته کمتر شده است. 
 
به گزارش وب‌سایت CIO، با این وجود، «جیمز استِیتن» (James Staten) از مرکز تحقیقاتی Forrester در پیش‌بینی‌های خود برای ابزارهای پردازش ابری در سال ۲۰۱۴ میلادی توضیح داد: «اگر شما به خاطر نگرانی‌های امنیتی استفاده از ابزارهای پردازش ابری را کنار گذاشته‌اید، باید گفت که بیشتر از اینکه مشکلی وجود داشته باشد بهانه می‌آورید». به هر حال، این مرکز برای حوزه پردازش ابری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۰ پیش‌بینی کرده است که به قرار زیر اعلام می‌شود: 
 
۱- تعداد بیشتری از کسب‌وکار‌ها تبدیل به شرکت نرم‌افزاری می‌شوند. 
۲- مراکز توسعه‌دهنده ابزار‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند و بیشتر مورد تاکید قرار می‌گیرند. 
۳- تصمیم‌گیری برای استفاده از ابزار‌ها در محیط کار به گونه‌ای ادامه پیدا می‌کند که این فرآیند به کاربران معمولی انتقال می‌یابد. 
۴- ابزارهای پردازش ابری شخصی بیش از گذشته مورد اعتماد قرار می‌گیرند. 
۵- خدمات کارگزاری ابری بیش از گذشته مورد توجه قرار می‌گیرد. 
۶- خدمات پردازش ابری شرکت آمازون موسوم به AWS با نوآوری‌های بیشتر در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. 
۷- گوگل و مایکروسافت فعالیت‌های جدی‌تری در حوزه خدمات پردازش ابری انجام می‌دهند. 
۸- اهمیت اکوسیستم در این فضا بر همگان نمایان می‌شود. 
۹- شرکت VMware ابزارهای vCHS را به عنوان بحرانی‌ترین خدمات در آینده مورد توجه قرار می‌دهد. 
۱۰- خدمات پردازش ابری عمومی با کاهش قابل ملاحظه قیمت‌ها مواجه می‌شوند. 
این طور که کار‌شناسان این مرکز دریافته‌اند، در سال ۲۰۱۴ میلادی ابزارهای پردازش ابری به یکی از قطب‌های اصلی در صنعت جهانی فناوری اطلاعات تبدیل می‌شوند. در این سال کاربران بیش از هر زمان دیگر می‌دانند که چگونه می‌توانند از این ابزار‌ها بهره ببرند و در مقابل، شرکت‌های تولیدکننده خدمات گسترده‌تر و متنوع‌تری را در اختیار آن‌ها می‌گذارند.

​​