فناوری اطلاعات

جهانگرد از برنامه‌ریزی برای توسعه تمام شبکه‌های دسترسی خبرداد

رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: توسعه کل شبکه‌های دسترسی در حال حاضر در دستور کار قرار دارد و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ظرف دو سال آینده در زمینه‌ی شبکه‌ ملی اطلاعات نیز بخش مهمی از عقب‌ماندگی‌ها جبران خواهد شد.
 
نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر برای تقویت بازار داخل طرح‌های مختلفی اجرایی شده است و از جمله چندین موتور جست‌وجو و سیستم عامل و ایمیل بومی طراحی شده‌ است که ما برای توسعه‌ی آنها برنامه‌هایی در دست داریم.
 
وی ادامه داد: اکنون چهار سیستم عامل بومی در کشور تجربه شده که لازم است بر روی این‌ها کار بیشتری صورت بگیرد تا با انجام کار اجرایی واقعی قابلیت‌های آنها نشان داده شود. به همین منظور ما هم از این سیستم‌ها حمایت می‌کنیم تا برروی آنها اپلیکیشن‌های لازم نوشته شود تا این شبکه‌ها مورد استقبال بیشتر و استفاده گسترده‌تر قرار بگیرند.
 
جهانگرد در عین حال عنوان کرد: البته با این وجود جذب کاربر توسط این شبکه‌ها موضوعی دیگری است که بستگی به توان رقابتی این شرکت‌ها دارد.
 
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود در ارتباط با سیستم عامل بومی زمین اظهار کرد: در حال حاضر دو یا سه سیستم عامل در کشور تقریبا یکپارچه‌ شده‌اند که آخرین آنها زمین است که در حال حاضر چند دانشگاه آن را مورد استفاده قرار داده‌اند.
 
معاون وزیر ارتباطات در ادامه درباره‌ی ایمیل‌های بومی هم اظهار کرد: اکنون چند ایمیل سرور راه افتاده که هر یک از آنها بار ترافیکی خاص خود را دارند. در این میان ما هم افراد را ترغیب می‌کنیم اما هیچ الزام و اجباری برای هیچ گروهی وجود ندارد، در واقع ما تنها به ظرفیت‌های آنها کمک می‌کنیم تا مردم جذب شوند، اما جذب کاربران بستگی به توان رقابت این شرکت‌ها دارد.

​​