تلفن همراه

تولید شارژر واحد برای همه دستگاه‌های موبایلی یک گام به جلو رفت

سیاستمداران اروپایی بر این باورند که بر اساس قانون تولید تجهیزات رادیویی، تولیدکنندگان تلفن‌همراه موظفند برای نسل جدید گوشی‌ هوشمند خود یک شارژر واحد در نظر بگیرند.
 
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، تولید شارژر واحد بخشی از قرارداد منعقد شده برپایه قوانین تولید تجهیزات رادیویی محسوب می‌شود که سیاستمداران به همراه ریاست جمهوری و شورای وزیران کشور لیتوانی روز پنج‌شنبه آن را مطرح کردند.
 
اتحادیه اروپا نخستین مرحله از طرح استانداردسازی یک شارژر واحد برای همه دستگاه‌های الکترونیکی همراه را تصویب کرد و توضیح داد که به موجب این طرح تمام دستگاه‌های الکترونیکی همراه که در این منطقه به فروش برسند، فقط از یک مدل شارژر پشتیبانی می‌کنند که البته گفته شد برای نهایی شدن دیگر بخش‌های این طرح حدود 3 سال دیگر زمان لازم است.
 
باربارا ویلر ( Barbara Weiler) از سخنگویان این طرح پس از مذاکرات موفقیت‌آمیز صورت گرفته با شورای مرکزی اتحادیه اروپا در این زمینه توضیح داد: «من بسیار خرسند هستم که برای کلیات تولید شارژر واحد برای همه دستگاه‌های الکترونیکی همراه با یکدیگر توافق کرده‌ایم. اگرچه باید گفت که شورا و کمیسیون در ابتدا در این زمینه مردد بودند. این فرآیند می‌تواند مزایای فراوانی برای کاربران به همراه داشته باشد».
 
در پیش‌نویس این طرح اعلام شده است که کلیه تجهیزات رادیویی از جمله تلفن‌های همراه، دزدگیرهای اتومبیل و مودم‌هایی که در بازار وجود دارند به یک شارژر واحد مجهز می‌شوند. این قانون به دنبال افزایش تعداد مدل‌های دستگا‌ه‌های الکترونیکی همراه به تصویب می‌رسد.
 
سیاستمداران اروپایی بر این باورند که تصویر این قانون باعث خواهد شد، تمام تولیدکنندگان تلفن‌همراه موظف شوند تا برای نسل جدید گوشی‌های هوشمند خود یک شارژر واحد را در نظر بگیرند. این فرآیند استفاده از دستگاه‌های رادیویی موبایلی را آسان‌تر می‌کند و در عین حال هزینه تولید و زباله‌های الکترونیکی را نیز کاهش می‌دهد.

​​