تلفن همراه

تولید سیم‌کارت دایمی برای دستگاه‌های M2M

مرکز مخابراتی GSMA جزییات مربوط به طرح ویژه خود موسوم به Over the Air برای تامین و مدیریت "سیم‌کارت‌های تعبیه شده" در دستگاه‌های "ماشین – به – ماشین"(M2M) را منتشر کرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این سیم‌کارت‌ها با نام Embedded SIM شناخته می‌شوند و مرکز GSMA پیش‌بینی کرده است که در سال 2014 میلادی برای نخستین بار آن‌ها را عرضه می‌کند.
 
سیم‌کارت‌های معمولی که نیازمند وارد کردن و بیرون آوردن از دستگاه هستند و استفاده از آن‌ها در دستگاه‌های M2M‌ مخصوص سیستم‌های حمل‌ونقل، ابزارهای کاربردی سنجش مسافت و دیگر دستگاه‌ها می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. زیرا دستگاه‌های M2M معمولا از راه دور کنترل می‌شود و هیچ گونه در برای ورود به بخش داخلی آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود.
 
اما نوع ویژه‌های از سیم‌کارت‌ها بدون قابلیت خارج شدن و حذف شدن از دستگاه می‌تواند در مرحله تولید کارخانه‌ای به سیستم M2M متصل شود و سپس با اطلاعات مخابراتی اوپراتور مربوطه سازگاری پیدا کند و بدون نیاز به خارج شدن آن از دستگاه، قابلیت‌ها و امکانات آن تغییر نماید.
 
این فرآیند نیاز به درآوردن سیم‌کارت از دستگاه و تعویض آن با سیم‌کارت دیگر را در طول چرخه حیات دستگاه‌های M2M برطرف می‌کند، نیاز به فرآیندهای عملیاتی را از بین می‌برد و هزینه‌های تدارکاتی را به حداقل می‌رساند.
سیم‌کارت‌های Embedded SIM به اپراتورهای موبایلی امکان می‌دهد قابلیت‌های ارتباطی گسترده‌ و ایمن را در اختیار دستگاه‌های M2M بگذارند و آن‌ها را به تمامی امکانات مخابراتی تجهیز کنند.
 
علاوه بر این، سیم‌کارت‌های Embedded SIM نیاز به توسعه راهکارهای فنی برای هر یک از اپراتورهای موبایلی را حذف می‌کند و این امکان را فراهم می‌آورد تا پایان دوره قرارداد مخابراتی به راحتی بتوان از خدمات اوپراتور مورد نظر بهره برد.

​​