تلفن همراه

پاکستان صاحب 4G می‌شود

قانون‌گذاران مخابراتی پاکستان قصد دارند در مارس 2014 همزمان با برگزاری مزایده مربوط به نسل سوم خدمات مخابراتی، مجوز راه‌اندازی نسل چهارم خدمات ارتباطی (4G) را اعطا کنند.
 
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، مقامات قانون‌گذار مخابراتی پاکستان سرانجام مزایده مربوط به راه‌اندازی نسل سوم فناوری‌های ارتباطی(3G) این کشور را پس از یک انتظار طولانی در مارس 2014 برگزار می‌کنند.
 
این طور که رسانه‌های خبری اعلام کرده‌اند، قانون‌گذاران مخابراتی پاکستان قصد دارند در مارس 2014 همزمان با برگزاری مزایده مربوط به نسل سوم خدمات مخابراتی، مجوز راه‌اندازی نسل چهارم خدمات ارتباطی(4G) را نیز اعطا کنند.
 
دولت پاکستان از آگوست 2009 تاکنون چندین بار خبر برگزاری مزایده 3G در این کشور را منتشر و لغو کرده است.
 
"سید اسماعیل شاه"( Syed Ismail Shah) مدیر مرکز تنظیم قوانین رادیویی و مخابراتی پاکستان(PTA) در این خصوص به خبرگزاری بلومبرگ توضیح داد که قانون‌گذاران از مشاوران برجسته‌ای کمک گرفته‌اند تا نحوه برگزاری این مزایده را مورد بررسی قرار دهند.
 
او گفت: «مجوزهای مربوط به این شبکه مخابراتی به صورت بی‌طرف برگزار می‌شود و از طریق یک مناقصه باز صورت می‌گیرد. این مزایده فقط مربوط به شبکه مخابراتی 3G نمی‌شود. در این مزایده می‌تواند هر فناوری پیشرفته مخابراتی از جمله 4G نیز ارایه شود».
 
بر اساس بودجه‌های قبلی تعیین شده، پیش‌بینی شده است که این مزایده با ارزشی بالغ بر 1.2 تا 2 میلیارد دلار برای دولت برگزار شود.
 
در این مزایده طیف باند مخابراتی به میزان 30 مگاهرتز ارایه می‌شود که این مسئله تعداد شبکه‌های مخابراتی برنده را محدود می‌کند و در نهایت می‌تواند قیمت بیشتری را برای رقابتی‌تر کردن مزایده ارایه دهد.

​​