تلفن همراه

سامانه #708* پارسیان بالاخره راه‌اندازی شد

بانک پارسيان اعلام کرد در راستاي گسترش بانکداري الکترونيک و به منظور ارائه خدمات سريع، آسان و کم هزينه براي مشتريان،‌ اقدام به راه اندازي کد USSD (خدمات مکمل بدون ساختار داده ها) به شماره #708* بر روي اپراتورهاي همراه اول و ايرانسل کرد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سرويس #708* بانک پارسيان يک سرويس سريع، رايگان، امن و قابل استفاده براي تمامي افراد جامعه است. با استفاده از اين سامانه امکان استفاده از خدمات بانکي برروي تلفن همراه فراهم مي باشد. مشتريان بانک و دارندگان تمامي کارت هاي عضو شتاب مي توانند با استفاده از کد ستاره 708 مربع بر روي تلفن همراه خود، خدماتي از قبيل دريافت موجودي، پرداخت قبوض، خريد شارژ و به زودي انتقال وجه، سه گردش آخر حساب و ... را دريافت کنند.
 
شايان توجه است؛ مراحل يادشده در كمتر از 1 دقيقه قابل انجام است و با اين روش دارندگان همه كارت هاي بانكي عضو شتاب مي توانند از هر مكان و در هر زمان بدون استفاده از ابزارهاي فعلي و يا مراجعه به شعب بانک، علاوه بر خريد شارژ نسبت به انجام امور بانكي خود نيز اقدام کنند.
 
براي مثال؛ روش خريد شارژ تلفن همراه از سامانه #708* اينگونه است که مشتريان مي توانند #708* را شماره گيري کرده و با انتخاب گزينه 2 (خريد شارژ مستقيم تلفن همراه) و انتخاب سيم کارت مورد نظر جهت شارژ و مشخص کردن نوع شارژ (معمولي و شگفت انگيز) مبلغ درخواستي براي شارژ را انتخاب و سپس با وارد کردن شماره کارت و رمز دوم کارت، تلفن همراه خود را شارژ کنند و درپايان نتيجه تراكنش و پيام كوتاه تاييد تراكنش را به همراه اعلام موجودي جديد شارژ مشاهده کنند.
 
سامانه USSD نوعي امکان تبادل اطلاعات بر بسترهاي ارتباطي اپراتورهاي تلفن همراه است كه امكان انجام تراكنش هاي مالي و انجام انواع پرداخت هاي الكترونيكي و همچنين تبادل اطلاعات فيمابين دارنده تلفن همراه و مديريت سامانه USSD را فراهم مي سازد.

۱ دیدگاه

  • فرهاد لنگرودی

    فرهاد لنگرودی

    با سلام چندین سال از سامانه #708* استفاده کردم ولی مدت دو ماهه که انجام نمیگیره و پیام MMI کد میاد . میشه بفرمایین علتش چیه؟ با تشکر پاسخ

​​