تلفن همراه

سامسونگ گوشی‌های هوشمند را به کنسول بازی تبدیل می‌کند

منبع: روزنامه شهروند
شرکت سامسونگ دستگاه کنترلی جدیدی مخصوص بازی‌های رایانه‌ای عرضه کرده است که گوشی‌های هوشمند اندرویدی را به کنسول بازی تبدیل می‌کند. 
 
این محصول جدید GamePad نام دارد که با سری گوشی‌های هوشمند Galaxy سامسونگ مبتنی بر نسخه۱.۴سیستم‌عامل‌اندروید به بعد سازگاری دارد و می‌تواند گوشی‌های هوشمند با اندازه ۴ تا ۶۰۳ اینچی را در خود نگه دارد. برای این دستگاه کنترلی دکمه‌های سخت‌افزاری مخصوص بازی طراحی شده است که ازجمله آنها می‌توان به کلیدهای D-pad با قابلیت حرکت در ۸ جهت مختلف، ۲ دسته آنالوگی، ۲ کلید در قسمت پشتی دستگاه و ۴ کلید حرکتی متناسب با بازی‌های مختلف اشاره کرد. برای این کنسول بازی همراه کلید Start و Select نیز به همراه کلید Play تعبیه شده است که به شما امکان جست‌وجو و انتخاب بازی‌های مرتبط را می‌دهد. 
 
این دستگاه کوچک از طریق فناوری ارتباطی NFC یا بلوتوث۰.۳ به گوشی هوشمند متصل می‌شود و بنابراین اگر گوشی خود را به صورت سخت‌افزاری به دستگاه متصل نکنید، مشکلی به وجود نمی‌آید.
از زمانی‌که دستگاه به صورت بی‌سیم به گوشی متصل می‌شود، امکان اجرای بازی فراهم و کاربر می‌تواند از طریق خروجی HDMI آن را به گیرنده تلویزیونی هم متصل کند. گفته شده است که این محصول علاوه بر گوشی‌های هوشمند سامسونگ،‌ با دیگر گوشی‌ها و رایانه‌های لوحی اندرویدی موجود در بازار هم سازگاری دارد.

​​