تلفن همراه

بانک مرکزی: خدمات جديد بانکداري همراه در راه است

مدیر دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت : خدمات جدیدی در حوزه بانکداری همراه در راه است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، ناصر حکیمی در نشستی خبری گفت: جلساتی با اپراتور تلفن همراه برای ارائه این خدمات داریم و این همکاری ها که خدمات ویژه ای از ترکیب فناوری بانکداری الکترونیک و فناوری گوشی های هوشمند است ، در همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت تبیین می شود.
 
وی درباره تخلف در حوزه بانکداری اینترنتی گفت : میزان این تخلفات ، تفاوت معنی داری با کشور های دیگر ندارد.
 
حکیمی گفت: بیشتر سوء استفاده ها به گونه ای است که با مهندسی اجتماعی ، افراد را فریب می دهند و در واقع ضعف اساسی در سیستم بانکداری وجود ندارد که این موارد نیز می تواند با اطلاع رسانی سیستم بانکی کاهش یابد. 
 
وی با بیان اینکه تراکنش های ناموفق از طریق سایت اینترنتی قابل پیگیری است ، گفت : پرتال جامعی را برای اطلاع رسانی درباره تراکنش ها از طریق پیامک راه اندازی می کنیم که احتمالا تا پایان سال عملیاتی می شود.
 
وی درباره اختلال در شبکه شتاب همزمان با واریز یارانه ها گفت : پیشنهادهای خود را مطرح کرد ه ایم که بهتر است یارانه ها وسط ماه و آخر هفته واریز شود که این مسئله در حال بررسی است.
 
حکیمی درباره نحوه توزیع سبد کالای دولت گفت:‌ ترجیح این است که از ابزار جدید یا کارت های اضافه استفاده نشود و با هوشمند سازی پایانه های فروشگاهی مردم بتوانند سبد کالایی را از فروشگاه های منتخب دریافت کنند.
 
وی افزود: تا دو روز آینده در این باره اطلاع رسانی می شود.

​​