تلفن همراه

میزان دسترسی برنامه‌های همراه به داده‌های کاربر را اندازه بگیرید

یک گروه تجاری وب سایتی را راه اندازی کرده تا کاربران برنامه‌های نصب شده بر روی گوشی و تبلت بتوانند از میزان مصرف داده‌های شخصی خود مطلع شوند.
 
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، سایت یاد شده که توسط گروه CTIA راه اندازی شده به آدرس KnowMyApp.org چندروزی است راه اندازی شده و کاربران با استفاده از آن می‌توانند قبل از بارگذاری ونصب یک برنامه از میزان مصرف دیتا توسط برنامه یاد شده مطلع شوند، امری که به کاهش هزینه‌ها و مدیریت کاربری افراد کمک می کند.
 
افراد با مراجعه به سایت یاد شده می‌توانند نام برنامه، سیستم عامل مورد استفاده یا طبقه‌بندی‌های مختلف برنامه‌ها را جستجو کنند و از نحوه تست کردن و بررسی امکانات مختلف آنها هم مطلع شوند. از این روش می‌توان حتی برای مدیریت بهتر میزان مصرف باتری هم استفاده کرد.
 
فعلا از طریق این وب سایت می توان 50 برنامه رایگان و پولی برتر عرضه شده در فروشگاه‌های گوگل و اپل را تست کرد و قرار است هر ماه تعداد زیادی برنامه جدید به آنها افزوده شود. برنامه نویسان هم می توانند برنامه های جدید خود را در این سایت ثبت کنند.
 
در طراحی این سایت شرکت هایی مانند Apple، AT&T، Ericsson، HTC America، Microsoft، Sprint  و Verizon Wireless همکاری داشته اند.

​​