فناوری اطلاعات

بازار ۲۰ میلیارد دلاری ابزارهای هوشمند تجاری در سال ۲۰۱۸

منبع: همکاران سیستم
کار‌شناسان با انجام بررسی‌های جدید به این نتیجه رسیده‌اند که ارزش بازار جهانی محصولات هوشمند تجاری (BI) در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۸. ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید. 
 
به گزارش وب‌سایت sbwire، در حالی که ارزش بازار جهانی نرم‌افزار‌ها و ابزارهای هوشمند تجاری تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی ۹. ۱۳ میلیارد دلار محاسبه شد، کار‌شناسان به این نتیجه رسیده‌اند که رقم یاد شده در سال ۲۰۱۸ میلادی از ۸. ۲۰ میلیارد دلار نیز فرا‌تر می‌رود. 
 
طبق بررسی‌های صورت گرفته، میانگین رشد سالانه بازار ابزارهای هوشمند تجاری بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میلادی ۳. ۸ درصد خواهد بود. 
 
کار‌شناسان برای دریافت نتایج یاد شده بیش از ۱۵۰ بازار را انتخاب کردند و ۱۲۸ عامل مختلف را در آن مورد بررسی قرار دادند تا در ‌‌نهایت گزارش ۳۲۹ صفحه‌ای در مورد وضعیت بازار جهانی محصولات هوشمند تجاری بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میلادی را منتشر کنند.
 
در این مطالعه انواع ابزارهای BI از جمله ابزارهای موبایلی هوشمند تجاری، ابزارهای اجتماعی هوشمند تجاری، ابزارهای ابری هوشمند تجاری و ابزارهای سنتی هوشمند تجاری مورد بررسی قرار گرفتند و هر یک از آن‌ها از نظر کارکرد، توسعه، قابلیت‌ها، اندازه سازمان و مناطق جغرافیایی تحلیل شدند. 
 
کار‌شناسان در پایان این بررسی اعلام کردند که طی ۵ سال آینده ابزارهای هوشمند تجاری به یکی از مهم‌ترین ارکان ابزارهای سازمانی در بازار جهانی تبدیل خواهند شد.

​​