تلفن همراه

تجمیع BTSها در شیراز

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز گفت: مطالعات جامع طرح احداث برج‌های بی‌تی‌اس در شیراز انجام شده و امیدواریم پس از انجام مطالعات تفصیلی و نقطه‌یابی، نخستین برج ایجاد و آنتن‌های بی‌تی‌اس تجمیع شود.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه‌ی فارس، «علی‌رضا حسینی» امروز (شنبه 14 دی‌ماه) در یک کنفرانس خبری افزود: مذاکرات اولیه با شرکت‌های اپراتور تلفن‌ همراه انجام و موافقت ضمنی این شرکت‌ها جلب شده است تا با مشارکت و سرمایه‌گذاری اپراتورها، کار تجمیع آنتن‌های بی‌تی‌اس، در کلان‌شهر شیراز عملیاتی شود.
 
حسینی تصریح کرد: ایجاد برج بی‌تی‌اس برای نخستین‌بار در کشور، در شیراز اجرا می‌شود و هدف از آن، ارتقاء سطح ایمنی شهروندان در خصوص امواج مخابراتی ناشی از تلفن‌های همراه،‌ زیبایی بصری و ایجاد نظم و هماهنگی در نصب آنتن‌های بی‌تی‌اس است.
 
وی با اشاره به تهیه‌ی سومین برنامه‌ی طرح جامع فناوری اطلاعات در شهرداری شیراز، گفت: تهیه و تدوین این برنامه با نگرش برنامه‌ریزی استراتژیک و برای 5 سال آینده، به تصویب مدیران شهرداری رسیده و به‌زودی برای بررسی و تصویب به شورای محترم شهر ارائه می‌شود.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه برنامه‌ی طرح جامع فناوری اطلاعات پیوستگی نزدیکی به توسعه‌ی شهرداری دارد،‌ گفت: برون‌سپاری فعالیت‌های غیرحاکمیتی، افزایش کیفیت خدمات و ارتقاء بهره‌وری از شاخص‌های مورد نظر در این طرح است.
 
حسینی با بیان اینکه سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تلاش می‌کند تا زمینه‌ی استفاده از خدمات شهرداری با استفاده از تلفن‌های همراه را بسترسازی کند، از اجراشدن طرح ABLS، یا مدیریت خودروها، با هدف افزایش بهره‌وری، صرفه‌جویی در هزینه و وقت و ساماندهی خودروهای شخصی تحت اختیار شهرداری شیراز، تا پایان سال‌جاری خبر داد.
 
مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز گفت: سه واحد جدید به مجموعه‌ی شهرداری اضافه می‌شود، این واحدها که هم‌اینک مراحل شکل‌گیری را طی می‌کنند شامل آزمایشگاه نرم‌ا فزار، مرکز عملیاتی امنیت شبکه و مرکز آمادگی، پشتیبانی و امداد است.
 
حسینی با بیان اینکه امنیت شبکه اینترنتی شهرداری شیراز هم‌اینک در سطح مناسبی قرار دارد، ارتقاء سطح ایمنی این شبکه را در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: تلاش ما استفاده از خدمات ارزش‌افزوده شبکه‌ی تلفن‌های همراه نیز هست از این‌رو در این راستا نیز اقداماتی برای امنیت شبکه انجام شده و تداوم دارد.

​​