تلفن همراه

ضرورت برطرف کردن نگرانی شهروندان در خصوص تشعشع شبکه‌های تلفن همراه

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی بر ضرورت برطرف کردن نگرانی شهروندان در خصوص تشعشع شبکه‌های تلفن همراه تاکید کرد.
 
«بهمن حسین‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به برگزاری همایش یک روزه‌ی ایمنی تشعشع در شبکه‌های تلفن همراه در استان گفت: مردم به‌عنوان دریافت‌کنندگان خدمات اینترنتی همواره دغدغه‌ی مضرات ناشی از این تشعشات را دارند و از همین‌رو برگزاری این قبیل همایش‌های علمی رهگشای بسیاری از سئوالات آنان است.
 
وی با بیان اینکه برای برطرف کردن دغدغه‌های مردم و گسترش ایمن شبکه‌های تلفن همراه، همایش ایمنی تشعشع در شبکه‌های تلفن همراه برگزار می‌شود، افزود: با استقبال اهالی رسانه از این همایش مردم اطمینان لازم را به‌صورت علمی و از دید متخصصان به دست می‌آورند.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: اشاره نکردن مستقیم به خطرات احتمالی این امواج، چیزی از نگرانی‌های شهروندان نکاسته است چون کارشناسان مختلفی، در گوشه و کنار شبکه‌های خبری همه روزه مدعی خطرات این امواج برای مردم می‌شوند و در این رابطه توصیه و هشدارهایی ارائه می‌کنند و این همایش مخاطرات آنتن‌های BTS از دید علمی را واکاوی می‌کنند.
 
حسین‌زاده افزود: گسترش فعالیت اپراتورهای تلفن همراه در سایه‌ی طراحی مناسب آنتن‌های BTS و تجهیزات ارتباطی امکانپذیر است و به‌نظر می‌رسد گریزی از تشعشعات مربوط به تلفن‌های همراه وجود ندارد.
 
وی اظهار کرد: محققان استقبال خوبی از این همایش داشتند و حدود 11 مقاله‌ی تخصصی و فنی در این ارتباط به دبیرخانه‌ی همایش ارسال شده است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی،‌ همایش مذکور را با همکاری انجمن حفاظت در برابر اشعه ایران، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان انرژی اتمی ایران، دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌کند.
 
براساس این گزارش، این همایش 16 دی‌ماه «با شعار ارتباطات همراه در سایه‌ی فناوری سبز روز» در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

​​