فناوری اطلاعات

اینتل، اندروید و ویندوز را یکی می‌کند

صنعت جهانی رایانه‌های شخصی شرایط مناسبی را دنبال نمی‌کند. فروش این دستگا‌ه‌ها در بازار جهانی کاهش قابل ملاحظه یافته است و این در حالی است که رایانه‌سازان بزرگ می‌کوشند کاربران را برای خرید تبلت‌های مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 8 و لپ‌تاپ‌های مجهز به نمایشگر لمسی متقاعد کنند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما هفته آینده با برگزاری بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی جهان موسوم به CES 2014 در لاس‌وگاس آمریکا این صنعت متحول می‌شود و نسل جدیدی از رایانه‌های شخصی حاوی دو سیستم‌عامل اندروید و ویندوز به دست کاربران می‌رسد.
 
منابع آگاه به مرکز خبری The Verge گزارش داده‌اند که اینتل این ایده را در سر می‌پروراند تا نسل جدید رایانه‌های شخصی را به صورت همزمان مبتنی بر دو سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت و اندروید گوگل عرضه کند.
 
این شرکت تراشه‌ساز بزرگ در حال مذاکره با بزرگترین تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی است تا این نسل از رایانه‌های شخصی را با نام "سیستم‌عامل دوگانه"(Dual OS) ارایه دهد.
 
ایده اینتل به این گونه است که سیستم‌عامل اندروید بر اساس تکنیک‌های مجازی‌سازی داخل سیستم‌عامل ویندوز اجرا می‌شود و بنابراین، شما به صورت همزمان می‌توانید بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد رایانه از ابزارهای اندروید و ویندوز استفاده کنید.
ا
لبته باید گفت این طرح برای نخستین بار اجرا نمی‌شود. زیرا شرکت سامسونگ در ژوئن سال گذشته لپ‌تاپ دوگانه‌ای را موسوم به Ativ Q روانه بازار کرد که مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 8 ساخته شده بود و در عین حال می‌توانست با یک برنامه ساده سیستم‌عامل اندروید را به‌صورت کامل و تمام‌صفحه اجرا کند.

​​