تلفن همراه

رگولاتوری: ميزان تشعشع آنتن هاي تلفن همراه مجاز است

منبع: مهر
مشاور رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: ميزان تشعشع آنتن هاي تلفن همراه اپراتورهاي کشور کمتر از استانداردهاي بين المللي بوده و مجاز است.
 
 
غلامرضا داداش زاده در سومين همايش ايمني تشعشع در شبکه هاي تلفن همراه با اشاره به اينکه رگولاتوري (سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي) مديريت بر تشعشات تجهيزات ارتباطي را برعهده دارد، افزود: اين سازمان در صدور مجوزها دغدغه مردم را لحاظ مي کند.
 
وي گفت: رگولاتوري از روش هاي پيشگيرانه هم استفاده کرده و قبل از ورود تجهيزات به کشور استانداردها و الزامات بهره برداري را در نظر مي گيرد.
 
داداش زاده بر کنترل تشعشات بي سيم ها، فرستنده هاي تلويزيوني و تجهيزات نظامي تاکيد کرد و افزود: در واردات تجهيزاتي که در ظاهر وسيله ارتباطي مخاطره آميزي به شمار نمي آيند، بايد نظارت بيشتري صورت گيرد چرا که رگولاتوري فقط نظارت بر واردات تجهيزات خاصي را بر عهده دارد.
 
وي از تشکيل کميته اي مرکب از مسئولان رگولاتوري، سازمان انرژي اتمي، وزارت بهداشت و سازمان محيط زيست براي ارتقاي ايمني و سلامت جامعه در برابر تشعشات تجهيزات ارتباطي خبر داد.
 
همچنین در این همایش رييس انجمن حفاظت در برابر اشعه ايران نیز ضمن تاکید بر کنترل  شدت و دامنه امواج آنتن هاي تلفن همراه گفت:  نگراني عمومي درخصوص اثرات تشعشعات اين آنتن ها منطقي نيست.
 
محمدرضا کاردان با بيان اينکه زيان امواج الکترونيکي قابل انکار نيست افزود: بسياري از ابزارها و فناوري هاي نوين مخاطره آميز هستند و با لحاظ مقررات و محدوديت هاي کاربردي کنترل مي شوند.
 
وي با اشاره به مقالاتي که درباره اثرات آنتن هاي BTS در بروز بيماري سرطان يا کوچ پرندگان منتشر شده است، گفت: صرف يک تحقيق نمي تواند مبناي استاندارد باشد.

​​