تلفن همراه

مشکلات اپل برای ساخت ساعت مچی هوشمند

شرکت اپل که این روزها مشغول ساخت نخستین ساعت مچی هوشمند خود موسوم به iWatch است، برخی مشکلات اساسی را پیش‌روی خود می‌بیند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که منابع آگاه به خبرگزاری The Information گزارش داده‌اند، مشکلات اپل فناوری‌های نمایشگر، طول عمر باتری و احتمال اختلال در فرآیندهای کارخانه‌ای مربوط می‌شود.
 
منابع آگاه می‌گویند که اپل هم‌اکنون مدل مفهومی و اولیه از این ساعت مچی هوشمند را تولید کرده و در اواخر سال 2013 میلادی با یک شرکت الکترونیکی وارد مذاکره شده است تا این محصول را برای آن‌ها تولید کند.
شرکت اپل در این فرآیند کارخانه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده است و در نهایت گفته شده که هیچ یک از مشکلات یاد شده زمان مورد نظر برای عرضه این ساعت مچی هوشمند را به تاخیر نمی‌اندازد.
 
گزارش منتشر شده همچنین حاکی از آن است که اپل یک "گروه ویژه" برای تولید این محصول در اختیار دارد که در حال بررسی سیستم‌عامل جدید یا نسخه متفاوتی از سیستم‌عامل iOS است تا آن را روی ساعت مچی هوشمند نصب کند. زیرا نسخه کنونی سیستم‌عامل موبایلی اپل به سیستم سخت‌افزاری پیشرفته نیاز دارد.

​​