تلفن همراه

/باCES2014/

همه فناوری‌های پوشیدنی CES 2014

ابزارهای عجیب و گجت‌های کاربردی از جمله محصولاتی بودند که بیشترین توجه شرکت‌کنندگان در نمایشگاه CES 2014 به آن‌ها جلب شد. این ابزارها در بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی جهان نشان دادند که تا چه اندازه می‌توانند به بدن انسان نزدیک شوند و فعالیت‌های آن را زیر نظر بگیرند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این نمایشگاه بزرگ از یک مانیتور کوچک رونمایی شد که قابلیت‌های فراوانی را در خود جا داده است. این نمایشگر کوچک Mimo که از طریق گیرنده بی‌سیم Wi-Fi به اینترنت و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی متصل می‌شود و اطلاعاتی را منتشر می‌کند با خواندن آن‌ها می‌توانید دریابید که نوزاد شما چگونه به‌خواب می‌رود.
 
 
این دستگاه کوچک فعالیت سیستم تنفس، دمای بدن و موقعیت قرار گرفتن نوزاد روی تخت را به‌دقت بررسی می‌کند و اطلاعات به دست آمده از آن را تحلیل می‌نماید تا کاربران بتوانند از طریق گوشی هوشمند خود بهترین شرایط را برای فرزندشان مهیا کنند.
 
 
علاوه بر این، شرکت Casio پس از سامسونگ و Pebble به جمع تولیدکنندگان ساعت مچی هوشمند پیوسته است. این ساعت مچی هوشمند Sports Gear نام دارد و می‌تواند به عنوان یک ابزار کنترل سلامت بدن،‌ سیستم همراه پخش موسیقی،‌ زمان‌سنج و ... مورد استفاده قرار گیرد. این ساعت مچی به گوشی هوشمند شما هم متصل می‌شود تا در جریان میس‌کال‌ها و پیامک‌های جدید قرار بگیرید.
 
 
 
شرکت Razer هم در نمایشگاه CES 2014 دستبند مچی هوشمند جدید خود با نام Nabu را عرضه کرده است. این محصول که شبیه دستبند Fuelband ساخت شرکت Nike و Up ساخت شرکت Jawbone طراحی شده است، گزارش مربوط به سلامت بدن شما را تولید می‌کند و جدول مربوط به میزان مصرف کالری، گام‌های برداشته شده، تعداد ساعت‌های خواب در طول روز و ... را در اختیارتان می‌گذارد. 
 
 
برای این دستبند هوشمند سیستم پیام‌رسان نیز در نظر گرفته شده است و کاربر به کمک آن می‌تواند به دیگر دوستان خود متصل شود،‌ در شبکه اجتماعی توئیتر حضور یابد و از قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی Instagram و LinkedIn هم بهره‌مند شود.
 
 
شرکت دیگری که در نمایشگاه CES امسال فناوری پوشیدنی ارایه کرد اینتل بود. شرکت اینتل در CES 2014 از محصولی شبیه به یک هدست رونمایی کرد که Jarvis نام داشت و به عنوان یک دستیار شخصی برای کاربران مورد استفاده قرار گرفت. 
 
 
اینتل توضیح داد که این دستگاه از طریق ابزار نصب شده روی گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند و بدون گوشی هوشمند نیز قابلیت‌های فراوانی را از طریق نمایشگر لمسی خود در اختیار کاربران می‌گذارد.
 

​​