سیستم‌عامل و نرم‌افزار

پیش‌بینی فروش ۱. ۱ میلیارد دستگاه تحت اندروید در سال ۲۰۱۴

منبع: همکاران سیستم
بنا بر پیش‌بینی مؤسسه بین المللی گارتنر، فروش رایانه‌های لوحی و تلفن‌های همراه هوشمند در سال جاری از عدد ۱ میلیارد فرا‌تر خواهد رفت. 
 
 
به گزارش رویترز، پیش‌بینی شده است فروش اندروید که در حال حاضر محبوب بسیاری از تولیدکنندگان مانند سامسونگ، اچ تی سی و سونی است، در سال ۲۰۱۴ در بسیاری از کشورهای نوظهور اقتصادی دنیا تا ۲۶ درصد نیز رشد خواهد داشت. 
 
بنابر گزارش رویترز سیستم عامل‌های اپل نیز در سال جاری فروششان به ۳۴۴ میلیون نسخه خواهد رسید که به نسبت سال گذشته میلادی ۲۸ درصد افزایش نشان خواهد داد. 
 
البته در گزارش گارتنر تأکید شده است که ما در مورد تعداد صحبت می‌کنیم نه ارزش و سود مالی ایجاد شده! چرا که همگان می‌دانیم سیستم عامل آندروید از رقبای اپلی خود بسیار ارزان‌تر است. 
سیستم عامل ویندوز مایکروسافت که همچنان سهم خوبی از بازار رایانه‌های شخصی و نوت بوک‌ها را در اختیار دارد در سال جاری ۳۶۰ میلیون فروش خواهد داشت. فروش ویندوز در سال گذشته ۳۲۸ میلیون دستگاه بوده است. 
 
فروش رایانه‌های شخصی و نوت بوک‌ها امسال نیز تحت تاثیر موفقیت رایانه‌های لوحی کاهش ۴۷ درصدی را تجربه خواهد کرد و فروشش به ۲۶۳ میلیون دستگاه می‌رسد. 
 
در گزارش گارتنر آمده که در سال جاری ورود رایانه‌های لوحی هیبریدی و نوت بوک‌های بسیار سبک تا حدود زیادی جوابگوی نیازهای کاربران خواهند بود. 
 
تلفن‌های همراه هوشمند فروششان همچنان رشد دارد اما آهنگ رشد پایین‌تری به نسبت سال گذشته دارد. در سال جاری فروش محصولات ارزان‌تر با امکانات کمتر به نسبت محصولات گران بهتر خواهد بود. 
فروش جهانی این محصولات در سال جاری با ۶. ۷ درصد رشد به ۴۸. ۲ میلیارد دستگاه خواهد رسید.

​​