تلفن همراه

نسخه موبایلی Chrome به‌روز شد

نسخه موبایلی مرورگر اینترنتی Chrome برای گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید و iOS به‌روز شد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این نسخه جدید از مرورگر اینترنتی گوگل ابزارها و قابلیت‌های فراوانی را در اختیار کاربران می‌گذارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم متراکم‌سازی داده‌ها برای ابزارهای موبایلی ارایه کرد. با این قابلیت جدید صاحبان گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید و iOS می‌توانند حجم اطلاعات ذخیره شده روی حافظه داخلی گوشی مربوط به جست‌وجوهای اینترنتی انجام شده را کاهش دهند و در عین حال جست‌وجوی ایمن‌تری را دنبال کنند.
 
شرکت گوگل بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کرده است که یک‌پنجم بزرگسالان آمریکایی جست‌وجوهای اینترنتی خود را به کمک دستگاه‌های موبایلی انجام می‌دهند و قابلیت جدید مرورگر Chrome می‌تواند کمک فراوانی به آن‌ها بکند.
 
شرکت گوگل توضیح داده است که نسخه جدید مرورگر اینترنتی Chrome مخصوص دو سیستم‌عامل موبایلی یاد شده به کاربران امکان می‌دهد پهنای باند اینترنتی خود را بهتر مدیریت کنند و اطلاعات مربوط به جست‌وجوهای اینترنتی را در حجم پایین‌تر ذخیره کنند.
 
این قابلیت باعث می‌شود تا میزان استفاده اطلاعاتی کاربران در گوشی‌های هوشمند تا 50 درصد کاهش یابد و آن دسته از افرادی که از بسته‌های مخابراتی اینترنت حجمی استفاده می‌کنند، استفاده بیشتری از سرویس خود ببرند.
 

​​