تلفن همراه

تحلیل ABI از کاهش 193 میلیونی تعداد سیم‌کارت‌های جدید در سال 2013

مرکز تحقیقاتی ABI Research اعلام کرد که در سال 2013 میلادی تعداد سیم‌کارت‌های جدید عرضه شده نسبت به سال قبل از آن 3.8 درصد معادل 193 میلیون عدد کاهش یافت تا بر این اساس در سال 2013 میلادی درمجموع 4.94 میلیارد عدد سیم‌کارت جدید فعال شود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز تحقیقاتی توضیح داد که در سال گذشته موارد مختلف در کاهش تعداد عرضه سیم‌کارت‌های جدید موثر بوده است که البته این فرآیند را می‌توان به صورت منطقه به منطقه نیز دنبال کرد.
 
در حالی که برخی کشورها به واسطه راه‌اندازی شبکه‌ مخابراتی LTE و فناوری NFC با افزایش عرضه سیم‌کارت‌ها مواجه شدند، میانگین عرضه جهانی این سیم‌کارت‌های پیشرفته در گستره جهانی نسبت به سال 2012 کاهش یافت.
 
در مجموع می‌توان گفت که بیشترین کاهش عرضه سیم کارت‌ها طی سال 2013 میلادی در منطقه آسیا رخ داد و همین مسئله مهم‌ترین دلیل در کاهش عرضه جهانی سیم‌کارت‌ها بود. قاره آسیا با ضریب نفوذ بالایی که در حوزه تلفن همراه دارد طی پنج سال گذشته موتور محرک سیم کارت ها در بازار جهانی بوده است. 
 
در پایان سال 2012 میلادی هند آخرین کشوری بود که قانون ثبت هویت رسمی کاربران در جریان خرید سیم‌کارت‌های پیش‌پرداختی جدید را عملی کرد. این فرآیند اثرات قابل ملاحظه‌ای را در سال گذشته برجا گذاشت و باعث شد میزان عرضه سیم کارت‌ها در این کشور کاهش قابل ملاحظه پیدا کند.
 
به دنبال این مسئله و با کاهش عرضه سیم‌کارت‌های جدید در کشور چین، میزان عرضه سیم‌کارت‌های جدید در بازار آسیا طی سال 2013 میلادی 10.0 درصد کاهش یافت و با این جریان به کمتر از سیم‌کارت‌های عرضه شده در سال 2011 رسید.
 

​​