تلفن همراه

استفاده از اسکنر چشم در Galaxy S5 منتفی شد

این طور که گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع آگاه مختلف نشان می‌دهد، سامسونگ برای استفاده از اسکنر امنیتی چشم در گوشی هوشمند Galaxy S5 منصرف شده است و در مقابل قصد دارد از فناوری تشخیص اثر انگشت برای این گوشی پیشرفته استفاده کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز خبری KoreanHerald به نقل از منبع آگاهی که نخواست نامش فاش شود توضیح داد که سامسونگ در حال آزمایش کردن انواع مختلف اسکنرهای بیومتریک است و در این میان توسعه اسکنر مخصوص تشخیص عنبیه چشم را کنار گذاشته است.
 
این اسکنر با قابلیت خواندن چشم ساخته شده است و به این صورت فعالیت می‌کند که هر زمان بخواهید وارد دستگاه شوید، گوشی را مقابل چشمان خود می‌گیرید و پس از چند ثانیه قفل گوشی باز می‌شود و به این صورت امکان هک یا سوءاستفاده از اطلاعات داخل گوشی به طور کامل از بین می‌رود. البته باید گفت که این فناوری مشکلاتی هم دارد، زیرا تصور کنید که قصد دارید از این فناوری در اتاق تاریک، سینما یا هنگامی که عینک به چشم دارید استفاده کنید!
 
این اسکنر یک دوربین دیجیتالی هوشمند و مجزا دارد که باید در گوشی هوشمند جدید مورد استفاده قرار گیرد. این دوربین مجزا برای اسکن چشم و همچنین تشخیص کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
اگرچه "لی یونگ- هی"(Lee Young-hee) از مدیران ارشد سامسونگ چندی پیش تایید کرد که این شرکت کره‌ای فناوری تشخیص عنبیه چشم را مورد آزمایش قرار می‌دهد و در حال توسعه آن است، گفته می‌شود که در گوشی هوشمند Galaxy S5 به‌جای آن از اسکنر تشخیص اثر انگشت استفاده شود.
 

​​