تلفن همراه

آیفون 6 با نمایشگر 4.7 اینچی عرضه می‌شود

"سان چیانگ زو"(Sun Chyang Xu) از تحلیل‌گران صاحب‌نام فناوری در چین گزارش داده است که شرکت اپل مدل جدید گوشی هوشمند خود موسوم به آیفون 6 را تا پیش زا ماه ژوئن عرضه می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او بر اساس اطلاعاتی که به دستش رسیده است توضیح داد که گوشی هوشمند آیفون 6 اپل پیش از ماه ژوئن با نمایشگر لمسی 4.7 اینچی وارد بازار می‌شود که البته فرآیند تولید انبوه آن از ماه می شروع خواهد شد.
 
نمایشگر گوشی هوشمند آیفون 6 با کیفیت مشابه مدل 5S به دست کاربران می‌رسد و بنابراین از هم‌اکنون می‌توان توقع داشت که تصاویر در آن با کیفیت 1136 در 640 پیکسل مشاهده می‌شوند.
 
همچنین اعلام شده است که تا پایان سال جاری میلادی مدل دیگری از گوشی هوشمند آیفون با اندازه 5.7 اینچ وارد بازار می‌شود که قرار است کیفیت نمایشگر آن بالاتر باشد. هنوز مشخص نشده است که حق امتیاز VCM OIS در کدام یک از این دو مدل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
پیش از این نیز شرکت‌های تامین کننده قطعات الکترونیکی مورد نیاز اپل تایید کرده بودند که آیفون 6 در دو مدل و دو اندازه به دست کاربران می‌رسد. اما اطلاعات کنونی اندازه این دو محصول را به همراه تاریخ عرضه آن‌ها اعلام کرده است.
 
این دو گوشی هوشمند در حالی وارد بازار می‌شود که اپل این روزها طرح عرضه دو گوشی هوشمند در دو تاریخ مجزا در هر سال را بررسی می‌کند. این طرح سال گذشته با عرضه دو مدل از گوشی هوشمند اپل موسوم به آیفون 5S و 5C آغاز شد.
 

​​