تلفن همراه

ال‌جی نخستین شبکه LTE-A جهان مبتنی بر سه باند مخابراتی با سرعت 300مگابیت راه‌اندازی کرد

شرکت مخابراتی SK Telecom با یکی از زیرمجموعه‌های شرکت ال‌جی موسوم به LG U+ موفق به ساخت نخستین فناوری مخابراتی LTE-A جهان با سرعت 300 مگابیت در ثانیه شده است و در آن به صورت همزمان از سه باند فرکانسی مخابراتی بهره می‌برد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،  SK Telecom در این اقدام از یک باند فرکانس مخابراتی با توان 20 مگاهرتز و دو باند فرکانس مخابراتی هر کدام با توان 10 مگاهرتز بهره برد.
 
در مقابل، شرکت LG U+ از یک باند مخابراتی 2.6 گیگاهرتزی با پهنای باند 20 مگاهرتزی، یک باند مخابراتی 800 مگاهرتزی با پهنای باند 10 مگاهرتزی و یک باند مخابراتی 2.1 گیگاهرتزی با پهنای باند 10 مگاهرتزی استفاده کرد.
 
دو شرکت یاد شده اعلام کردند که با اتمام فرآیند توسعه این فناوری، آن را به تولید انبوه می‌رسانند امکان استفاده از آن را روی نسل جدید تراشه‌ها و ابزارها فراهم می‌کنند. 
 
کارشناسان فناوری بر این باورند که سیستم مخابراتی سه بانده LTE-A از اواخر سال جاری میلادی به صورت رسمی وارد بازار جهانی شود. هر دو شرکت یاد شده در تلاشند فرآیند توسعه این فناوری را متشکل از چهار یا پنج باند مخابراتی سرعت بخشند و در آینده نزدیک بتوانند امکان اتصال کاربران به اینترنت بی‌سیم با سرعت بالاتر را فراهم کنند.
 

​​