تلفن همراه

روزی 50 میلیون پیامک با WhatsApp جابه‌جا می‌شود

ابزار پیام‌رسان اینترنتی WhatsApp محبوبیت فراوانی بین همه کاربران جهانی دارد و این طور که گزارش جدید نشان می دهد، به طور میانگین در هر روز 50 میلیون پیام با این ابزار جابه‌جا می‌شود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "جان کوئم"(Jan Kuom) مدیر مرکز ارایه دهنده این پلتفورم ارتباطی چندگانه که در کنفرانس DLD زوریخ شرکت کرده بود، این آمار را اعلام کرد و توضیح داد که WhatsApp در سال جدید میلادی بیش از 430 میلیون مشترک فعال دارد.
 
لازم به ذکر است که گفته شده بود سرویس ارتباطی اینترنتی WhatsApp سال گذشته 400 میلیون مشترک دارد و این رقم نشان می‌دهد که هم اکنون محبوبیت آن نزد کاربران جهانی افزایش یافته است. البته باید توجه داشت که 30 میلیون مشترک جدید تنها ظرف یک ماه مشتری WhatsApp شده‌اند.
 
مرکز TechCrunch نیز در گزارشی مجزا توضیح داد، ارسال روزانه 50 میلیون پیام از طریق سرویس WhatsApp به این معنی خواهد بود که بزرگترین رقیب پیامک در حال گسترش است.
 
"بندیکت ایوانز"(Benedict Evans) از تحلیلگران سرشناس حوزه تلفن همراه هم اظهار داشت که میزان استفاده از سرویس WhatsApp با سرعت قابل ملاحظه در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک میزان ارسال پیام با این سرویس از تعداد پیامک‌های ارسال شده در روز فراتر رود.
 

​​