تلفن همراه

اولین مانور کشوری زلزله ˈساعت صفرˈ با مشارکت همراه اول، ایرانسل و رایتل در کرج برگزار شد

اولین مانور کشوری زلزله با عنوان ˈساعت صفرˈ بصورت آزمایشی روز چهارشنبه در اداره کل ارتباطات سیار استان البرز برگزار شد.
 
 
مدیرکل ستاد بحران استانداری البرز در حاشیه برگزاری این مانور در جمع خبرنگاران گفت: پیش بینی ، پیشگیری ، آمادگی و مقابله از وظایف تعریف شده برای این ستاد است.
 
ˈابوالقاسم باقری ˈ افزود: یکی از مهمترین دستگاههای خدماتی و امدادی درموقع بحران سیستم های ارتباطی است که برای هماهنگی با سایر دستگاهها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.
 
وی اضافه کرد: استان البرز به لحاظ موقعیت جغرافیایی و با توجه به قرارگرفتن روی گسل زلزله باید آمادگی لازم را برای برقراری چنین ارتباطی درساعتهای اولیه بروز حادثه داشته باشد.
 
باقری گفت: در این مانور میزان آمادگی اپراتورهای ارتباطات سیار استان البرز درمواقع بحران ، سنجش سرعت عملکرد تیمهای تخصصی در راه اندازی شبکه اضطراری ، اطلاع از نحوه برقراری ارتباط با شبکه اضطراری درصورت قطع شبکه اصلی ، ایجاد رویه و بهبود روشهای اجرایی درمقایسه با شرایط عادی و آمادگی در برابر حوادث و بروز بحران مورد ارزیابی قرار گرفت .
 
وی افزود: دراین مانور سه اپراتور همراه اول ، ایرانسل و رایتل شرکت کردند و در مناطق جهانشهر، گوهردشت و عظیمیه کرج که نقطه پرتردد شهری است میزان توانمندی و آمادگی خود را آزمایش کردند.
 
وی اظهارکرد:در این مانور همچنین نقاط قوت و ضعف اپراتورهای شرکت کننده شناسایی شد که نسبت به رفع و تقویت آنها اقدام خواهد شد.

۱ دیدگاه

  • پوریا

    پوریا

    lol . فکر کن قرار باشه قبل از زلزله خبردار بشیم از شانس بد من دو روز بعد زلزله پیامک می یاد همین پیامک عادی با تخیر می یاد باید این مانور در کل کرج برگزار می شود یا نه فقط مرکز کرج مناطق مهم و پر در امد و شهر های پرجمعیت و حومه کرج اصلا حساب نمی شوند جالبه بزرگ ترین زلزله ها بیشتر به حومه ضربه می زند نه مرکز شهرها خیلی جالبه که شهر های حومه با کم خدمات در این مانور اصلا وجود نداشتن و تمام مراکز نامبرده بالا حداقل یک یا چند درمانگاه و خدماتی وجود دارد. مهرشهرم حساب نکردن در کل به قول معروف : پولدار باش همه چی داری اینم مانور برای پول داران عزیز ما حومه نشین ها هیچی پاسخ

​​