تلفن همراه

سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری کره‌ برای راه‌اندازی 5G

دولت کره جنوبی اعلام کرد که با سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلار نسل جدید شبکه‌های موبایلی خود مبتنی بر نسل پنجم فناوری‌های مخابراتی(5G) را راه‌اندازی می‌‌کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وزیر علوم، ICT و برنامه‌ریزی‌های آتی کره جنوبی اعلام کرد بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سال 2017 میلادی شبکه مخابراتی 5G به صورت آزمایشی در این کشور راه‌اندازی می‌شود و پیش‌بینی شده است که در سال 2020 میلادی این شبکه به صورت رسمی کار خود را آغاز کند.
 
این وزارتخانه هم‌اکنون در حال افزایش سرمایه‌گذاری‌های خود است و ضمن آن از سه اوپراتور موبایلی کره و شرکت‌های تولیدکننده زیرساخت‌های مخابراتی کمک‌های مالی دریافت می‌کند تا بتواند استانداردهای جدید برای ارایه خدمات مبتنی بر شبکه مخابراتی 5G را راه‌اندازی کند.
 
این وزارتخانه به منظور توسعه هرچه بیشتر طرح خود با تعدادی از شرکت‌های بزرگ که هم‌اکنون مبتنی بر فناوری 4G فعالیت می‌کنند همکاری‌های خود را آغاز کرده است تا در آینده بتواند به کمک آن‌ها خدمات 5G را گسترش دهد.
 
لازم به ذکر است که طی چند هفته گذشته "کمیسیون اروپا" موافقت خود را با سرمایه‌گذاری 700 میلیون یورویی برای توسعه فناوری 5G اعلام کرده است و جلسات مختلفی را در این زمینه برگزار می‌کند.
 

​​