تلفن همراه

اعتراف مدیرعامل اپل به شکست آیفون 5C

مدیر عامل شرکت اپل که از فروش دو گوشی آیفون 5S و 5C راضی بود،‌ اعلام کرد که مدل آیفون 5C نتوانسته است انتظارات آن‌ها را برآورده کند و با عدم محبوبیتی که نزد کاربران جهانی دارد، برای اپل شکست محسوب می‌شود.
به گزارش فارس به نقل از جی‌اس‌ام آرنا، شرکت اپل گزارش مالی خود مربوط به فصل نخست سال 2014 میلادی را منتشر کرد و در آن اعلام شد که گوشی هوشمند آیفون 5C به‌عنوان جایگزین آیفون 5 فروش قابل ملاحظه‌ای نداشته و به پیش‌بینی‌های قبلی نرسیده است.
 
"تیم کوک"(Tim Cook) مدیرعامل شرکت اپل در مجموع به حضور دو گوشی هوشمند آیفون 5S و 5C خوش‌بین است. با این وجود توضیح داد که "مجموع فروش این دو گوشی هوشمند در بازار جهانی با آنچه که پیش‌تر تصور می‌شد بسیار متفاوت است".
 
گوشی هوشمند آیفون 5C نسبت به مدل آیفون 4S سهم بسیار کمتری از بازار جهانی تلفن همراه را تصاحب کرده است. این در حالی بوده که گوشی یاد شده روز "جمعه سیاه" در تعطیلات پایان سال میلادی را نیز پشت‌سر گذاشته و باز هم نتوانسته است توجه مردم را به خود جلب کند.
 
"تیم کوک" توضیح داد که فناوری Touch ID برای تشخیص اثر انگشت در گوشی هوشمند آیفون 5S از مهم‌ترین دلایلی بوده که محبوبیت آن را نسبت به مدل 5C بیشتر کرده است.
 
کوک در این خصوص گفت: «مجموع قابلیت‌های منحصر به‌فردی که در گوشی هوشمند آیفون 5S مورد استفاده قرار گرفته موجب شده است تا توجه مردم به این محصول جلب شود و در نهایت فروش آن بالاتر رود».
 
به هر حال باید گفت که سرمایه‌گذاران از وضعیت شرکت اپل در فصل نخست سال 2014 میلادی راضی نبودند. آن‌ها بر این باور بودند که میزان درآمدهای شرکت اپل در دوره زمانی یاد شده از پیش‌بینی‌های قبلی فراتر رود. به‌خصوص اینکه اپل در این فصل با شرکت مخابراتی China Mobile قرارداد همکاری منعقد کرد تا مدل‌های جدید گوشی هوشمند را در کشور چین به عنوان بزرگترین بازار موبایلی جهان عرضه کند.

​​