تلفن همراه

میانگین سرعت شبکه‌های موبایلی جهان

کارشناسان بر اساس مطالعه جدید اعلام کردند در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ میانگین سرعت اتصال به شبکه‌های موبایلی بین 9.5 مگابیت در ثانیه تا 0.6 مگابیت در ثانیه بوده است.
 
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار- نیوز، بر اساس نتایج حاصل از بررسی جدید مرکز Akamai، میانگین سرعت اتصال به شبکه‌های موبایلی در فصل سوم سال 2013 میلادی بین 9.5 مگابیت در ثانیه تا 0.6 مگابیت در ثانیه اعلام شد.
 
در این بررسی همچنین مشخص شد که طی دوره زمانی یاد شده متوسط سرعت اتصال به شبکه‌های موبایلی در بیشترین حالت ممکن نیز بین 49.8 تا 2.4 مگابیت در ثانیه محاسبه شده است.
 
در این بررسی سرعت اتصال به شبکه اینترنتی در 18 اوپراتور موبایلی مورد مطالعه قرار گرفت که حداقل سرعت آن‌ها 4 مگابیت در ثانیه بود.
 
بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از سوی شرکت مخابراتی اریکسون، در فصل سوم از سال 2013 میلادی حجم ترافیک اطلاعاتی در شبکه‌های موبایلی 10 درصد افزایش یافته و نسبت به مدت مشابه از سال قبل هم 80 درصد بیشتر شده است.
 
تحلیل‌های صورت گرفته در مرکز Akamai IO هم نشان داد جست‌وجوهای اینترنتی مبتنی بر Android Webkit در کل 38 درصد از ترافیک اینترنتی موبایلی در فصل سوم 2013 را شامل می‌شود و جست‌وجوهای اینترنتی با Apple Mobile Safari نیز 24 درصد حجم ترافیک اینترنتی را به خود اختصاص داده است.
 
سیستم Akamai Intelligent Platform در فصل سوم سال گذشته بیش از 760 میلیون آدرس اینترنتی مبتنی بر سیستم IPv4 را از 239 کشور/منطقه ثبت کرد و با تحلیل آن‌ها نتایج یاد شده را به‌دست آورد.

​​