تلفن همراه

شلوغی سرور دلیل اختلال در سامانه پیامکی سبد کالا/ ظرفیت، پاسخگوی حجم تقاضا نیست

سبد کالا فردا توزیع می‌شود اما سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۹۹ برای اطلاع از نحوه دریافت کار نمی‌کند، اپراتور موبایل و اپراتور پیام‌کوتاه مربوط می‌گویند: سرور سامانه در وزارت صنعت با ترافیک بالایی مواجه است و پاسخگویی به تمام درخواست‌ها ممکن نیست.
به گزارش خبرگزاری فارس، روز گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت سامانه پیامکی 5000499 را برای اطلاع مردم از نحوه دریافت یا عدم دریافت سبد کالایی اعلام کرد.
سبد کالا قرار است از صبح فردا بین افراد مشمول و از طریق فروشگاه‌های منتخب توزیع ‌شود. اما امروز سامانه پیامکی 5000499 کار نمی‌کند. این در حالی است که روز گذشته و در ابتدای روز سامانه فعال بود و با نزدیک شدن به ساعات پایانی روز جمعه تاکنون این سامانه غیر فعال است.
به این ترتیب مردم با ارسال پیامک به این سامانه پاسخی دریافت نمی‌کنند.
یکی از اپراتورهای تلفن‌همراه که بستر سامانه 5000499 را فراهم کرده در پیگیری علت این اختلال به فارس، گفت: مسیر ارتباطی بدون مشکل برقرار است؛ احتمالا سرور در نظر گرفته شده برای این سامانه در وزارت صنعت، پیش‌بینی این حجم تقاضا را ندارد و سرور با مشکل مواجه شده است.
پس از آن اپراتور پیام‌کوتاه مربوطه (CP) که خدمت پیامک انبوه با سرشماره 50004 را ارائه می‌‌کند، در پیگیری فارس درباره علت اختلال در سامانه 5000499، گفت: مقصد این سامانه که از ما سرویس دریافت کرده، با ترافیک شبکه بالایی مواجه است و به دلیل ترافیک بالا پاسخ‌گویی به تمام درخواست‌ها ممکن نیست.

2 دیدگاه

  • مجید ابرام

    مجید ابرام

    سلام.چرا به ما سبد کالا تعلق نگرفته است.ما که وضعمان از آن افرادی که سبد کالا بهشان تعلق گرفته است بدتراست.آیا به ما نیز تعلق خواهد گرفت؟لطفا سریع ایمیل دهید. پاسخ
  • خمید رضا

    خمید رضا

    بیمه تامین اجتماعی هستم ولی این کالا به من تغلق تگرفته چرا ؟ پاسخ

​​