رگولاتوری

اعلام نتایج اندازه‌گیری تشعشعات/ وزارت بهداشت تاثیر پارازیت بر سلامتی را اعلام می‌کند

وزیر ارتباطات گفت: دو ماه قبل، کمیته‌ای برای بررسی تأثیر پارازیت‌ها بر سلامت مردم به دستور رئیس‌جمهور در وزارت ارتباطات تشکیل شد، گزارش نتایج این اندازه‌گیری آماده و به وزارت بهداشت ارسال شده و وزارت بهداشت اعلام می‌کند که آیا این تشعشعات برای سلامتی مردم مضر است یا خیر.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمود واعظی امروز در پاسخ به فارس که پرسید: در شبکه اجتماعی خود اعلام کرده بودید کمیته‌ای در رابطه با بررسی تأثیر پارازیت‌ها بر سلامتی شهروندان با حضور نمایندگانی از چند وزارتخانه در وزارت ارتباطات تشکیل شده و قرار است نتایج این کمیته به رئیس‌جمهور اعلام شود  و درباره آن اطلاع‌رسانی شود، گفت: سلامت مردم از همه چیز مهم‌تر است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: دو ماه قبل به دستور رئیس‌جمهور کمیته‌ای متشکل از معاون وزارت بهداشت، معاون وزیر ارتباطات، رئیس سازمان محیط‌زیست و نمایندگانی از وزارتخانه‌های دیگر تشکیل شد.
 
وی ادامه داد: در این دو ماه، پارازیت‌ها در زمان‌ها و مکان‌های مختلف در سطح تهران اندازه‌گیری شده است و تقریباً تمام کارهای فنی در این رابطه انجام شد که درنهایت گزارشی در این باره آماده شده است.
 
واعظی گفت: این گزارش به وزارت بهداشت ارسال شده تا وزارت بهداشت براساس نتایج اندازه‌گیری تشعشعات اعلام کند که آیا میزان تشعشعات این پارازیت‌ها برای سلامتی مردم مضر است یا خیر؟
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: از نظر رهبر انقلاب و ریاست‌جمهوری مطلع‌ام و می‌دانم که اگر این تشعشعات در هر جایی و به هر میزانی برای سلامتی مردم مضر باشد، باید شدیداً با موضوع برخورد شود.

​​