تلفن همراه

فروش 1 میلیارد تلفن همراه در جهان

در سال گذشته میلادی حدود یک میلیارد دستگاه تلفن همراه هوشمند در جهان به فروش رسید.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، موسسه مطالعاتی کانالایس در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که در سال گذشته میلادی 998 میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند در سراسر جهان فروخته شده است که از این میزان 80 درصد را تلفن‌های اندرویدی تشکیل داده‌اند.
 
بر این اساس در سال گذشته میلادی بیش از 785 میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند اندرویدی در جهان فروخته شده است که با سهم 79 درصدی از بازار تلفن‌های همراه هوشمند جهان نسبت به سهم 68 درصدی در سال 2012 رشد خوبی نشان می‌دهد.
 
موسسه کانالایس تائید کرده است که پیشتازی اندروید در بازار تلفن‌های همراه هوشمند جهان را از طریق آماری که از بیش از 50 کشور جهان گردآوری کرده، اسخراج کرده است.
 
این موسسه می‌گوید که در سال گذشته تلفن‌های همراه هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون در مقایسه با دیگر تلفن‌ها بیشترین رشد را داشته‌اند.
 
به گزارش سایت خبری V3، رشد فروش تلفن‌های همراه هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون در سال 2013 برابر با 69 درصد بوده است و این فروش از 17 میلیون دستگاه در سال 2012 به 32 میلیون دستگاه در سال 2013 افزایش یافته است. این در حالی است که فروش تلفن‌های همراه هوشمند آیفون در سال گذشته تنها هفت درصد رشد داشته است.

​​