تلفن همراه

دانشجویان روزی 2.5 ساعت از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند

آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده‌اید که در طول روز چقدر با گوشی هوشمند خود درگیر هستید و روزانه چند دقیقه را به آن اختصاص می‌دهید؟
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داده است که دانشجویان بیش از دیگر اقشار جامعه به گوشی هوشمند خود علاقمند هستند و به طور میانگین 2.5 ساعت از هر روز به این دستگاه اختصاص می‌دهند.
بررسی صورت گرفته توسط Flurry.com نشان داد که میزان استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهای موبایلی در گوشی‌های هوشمند طی سال 2013 میلادی 115 درصد افزایش یافته است.
محققان برای آنکه رفتار کاربران در گوشی‌های هوشمند را بهتر زیر نظر بگیرند یک ابزار هوشمند موسوم به Menthal ساخته‌اند که نشان می‌دهد در طول روز چند دقیقه در گوشی هوشمند خود حضور دارید و چه ابزارهایی را مورد استفاده قرار می‌دهید. این ابزار در کل میزان وابستگی به گوشی هوشمند و احتمال بروز افسردگی در کاربران را نیز مشخص می‌کند.
بررسی‌های صورت گرفته توسط این ابزار نشان داد که کاربران در گوشی هوشمند خود بیشتر سراغ شبکه‌های اجتماعی، پست الکترونیکی، ابزارهای نوشتاری، بازی‌ها و تماس‌های صوتی می‌روند.
قرار است که این ابزار برای مشخص شدن میزان وابستگی هر یک از کاربران به گوشی هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

۱ دیدگاه


​​