تلفن همراه

یک‌چهارم کاربران از قاب محافظ گوشی استفاده نمی‌کنند

اگرچه کاربران همواره از سقوط گوشی‌ و آسیب دیدن آن ابراز نارضایتی می‌کنند، اما بررسی‌های مرکز Protect Your Bubble نشان داده است که یک‌چهارم این افراد هرگز از قاب‌های محافظ برای گوشی خود استفاده نمی‌کنند و 60 درصد کاربران هم هرگز سراغ بیمه‌های مربوط به گوشی نمی‌روند.
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که محققان اعلام کرده‌اند، صاحبان گوشی‌های هوشمند در 62 درصد مواقع هیچ گونه رمز عبوری را برای این دستگاه در نظر نمی‌گیرند و تنها 32 درصد مردم برای حساب‌های بانکی و سایت‌های مالی رمز عبور اختصاصی در نظر گرفته‌اند.
در این میان گفته شده است که برخی کاربران در گوشی هوشمند خود روی پست‌های الکترونیکی ناشناخته کلیک می‌کنند و با باز کردن لینک داخلی، مورد حملات سایبری قرار می‌گیرند. گفته می‌شود که در هر روز 156 میلیون پست الکترونیکی با هدف سرقت اطلاعات در سراسر جهان ارسال می‌شود.
علاوه بر این، 20 درصد نوجوانان عکس شخصی خود را از طریق پیامک به دوستان‌شان می‌فرستند و 17 درصد کسانی که عکس‌ها را دریافت می‌کنند، آن‌ها را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.  
طبق آمار موجود، روزانه بیش از 500 میلیون عکس در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود و کاربران غالبا هنگام انتشار این تصاویر ابزار نشان‌دهنده موقعیت جغرافیایی را روشن نگه می‌دارند که این مسئله خطرات فراوانی را برای آن‌ها به همراه می‌آورد.
کارشناسان همچنین توصیه‌ کرده‌اند که کاربران سراغ شبکه‌های بی‌سیم ناامن نروند. زیرا 52 درصد کاربران از طریق گوشی هوشمند خود به شبکه‌های اینترنتی متصل می‌شوند که هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارند و این مسئله می‌تواند خطرات امنیتی فراوانی را به دنبال داشته باشد.
 

​​