تلفن همراه

نامه بامزه با امضای مؤسسات فرهنگی به دبیر شورای عالی فضای مجازی: اجازه راه اندازی مجدد سرویس مکالمه تصویری رایتل را ندهید!

rightel1.jpg

گروهی که خود را جمعی از مسئولان مؤسسه‌ها و تشکّل های پژوهشی، فرهنگی و تبلیغی معرفی کرده اند، با ارسال نامه ای به «دبیر شورای عالی فضای مجازی» و «رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور» از وی خواستند اجازه راه اندازی مجدد سرویس مکالمه تصویری رایتل را ندهد!
 
متن کامل این نامه بدین شرح است:
بسمه تعالی
محضر محترم دبیر شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی کشور؛ جناب آقای انتظاری
با سلام و احترام امضاکنندگان این نامه جمعی از مسئولان مؤسسه‌ها و تشکّل های پژوهشی، فرهنگی و تبلیغی می‌باشند که در اوج شبیخون فرهنگی دشمن و با بضاعت اندک و نبود امکانات لازم، به مقابله با فرهنگ دین‌ستیز غرب برخاسته‌اند و از هیچ سازمان و نهادی انتظار تشویق و تقدیر نداشته و ندارند؛ تنها خواسته به حق ایشان از مسئولان و سیاست‌گذاران فرهنگی این است که فعالیت‌ها و تصمیم‌سازی های آن‌ها در جهت تسهیل و هموار ساختن مسیر فعالیت‌های درست فرهنگی و منطبق با ارزش‌های ملی باشد؛ چرا که یک تصمیم ناپخته فرهنگی در عرصه کلان به راحتی می‌تواند نتیجه زحمات مروّجین ارزش‌ها را از بین ببرد.
یکی از تصمیمات غلط، راه‌اندازی تماس تصویری رایتل بود که در صورت عملی شدن، تبعات منفی گسترده‌ای را در پی خواهد داشت و خوشبختانه هشدار دلسوزان، متفکران و مشاوران خانواده و ورود به هنگام آن شورای محترم موجب قطع این امکان جرم‌خیز گردید.
در این میان شورای عالی فضای مجازی وظائف مهمی را بر عهده دارد که یکی از آن‌ها، تهدیدزدایی از فضای مجازی است. این در حالی است که با فیلتر نشدن نرم‌افزارهای جدید ارتباطی مانند «تانگو»، «لاین»، «اووو»، سرویس عکس و تلفن همراه فیسبوک به نام «اینستاگرام»، «هانگوتس»، نرم‌افزار اسرائیلی «وایبر» و... عفت و ایمانِ جوانان ما را هدف گرفته و همچنین زمزمه‌های راه‌اندازی مجدّد ارتباط تصویری رایتل بسیاری از دلسوزان، علماء، خانواده‌ها و مشاوران تربیتی، مؤسسات فرهنگی و تبلیغی را بیش از پیش نگران کرده است. از این رو از شورای عالی فضای مجازی انتظار داریم که با تصمیمات قاطع، این نگرانی‌ها را رفع کند.
تردیدی نداریم که ان‌شاءالله آن شورای محترم، منافع شرکت‌ها و برخی اپراتورها را بر مصالح نظام و حفاظت از حقوق شهروندی مردم، ترجیح نخواهد داد.
والسلام علیکم و رحمه‌الله
جمعی از مؤسسات و تشکّل های پژوهشی، فرهنگی و تبلیغی

2 دیدگاه

  • هادی

    هادی

    خدا ایشالله زودتر اینها هم شفا بده... من الان خودم هر روز با اسکایپ تماس تصویری دارم با گوشی یعنی الان دیگه از دست رفتم ؟ :)) به خدا زشته این حرفها... قیمت اینترنت رایتل رو بیاریید پایین خیلی بهتره تا تماس تصویری چون ما تماس تصویری مونو با اسکایپ رایگان می گیریم :) ممنون پاسخ
  • پوریا

    پوریا

    یاد استادم افتادم یادش بخیر اگه هر جای دنیا زنده و پاینده باشه همیشه می گفت آدم ها برای اینکه بفهممند که که وسیله خوبه یا بد فرض می کنند آن وسیله رو دارند و خودشو بد استفاده می کنند بعد دیگر به خود زخمت نمی دهند خوبی ها وسیله را ببینند مثلا آلفرد نوبل مخترع دینامیت است چرا دینامیت اختراع کرد برای نجات جونه آدم ها رو نجات بده چون برادر خود بر اثر یک انفجار مرده. بعدها همین دینامیت هزاران کار دیگه انجام می دهد ازش در معدن استفاده می شود و دیگر بر خراب کرد خانه مردم در آخر همیشه می گفت خوب و بد هر چیزی دست استفاده کننده آن است و خوب و بد هیچ وسیله پا برجا نیست وسیله بد می تونه خوب استفاده بشه وسیله خوب می نونه بد استفاده بشه پاسخ

​​