تلفن همراه

اقتدار رگولاتوری بالاخره به صدا و سیما هم رسید: عرضه تلویزیون اینترنتی مخابرات و صدا و سیما بدون اخذ پروانه از کمیسیون غیرقانونی است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی از سوی سازمان صدا و سیما را بدون دریافت پروانه فعالیت از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات غیرقانونی اعلام کرد.

علی اصغر عمیدیان در گفتگو با مهر، در مورد واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی در کشور که از سوی سازمان صدا و سیما و با همکاری شرکت مخابرات ایران مراحل نهایی خود را می گذراند اظهار داشت: راه اندازی آزمایشی این سرویس بلامانع است اما چنانچه سازمان صدا و سیما بخواهد این سرویس را به صورت سراسری عرضه کند نیاز به دریافت مجوز از مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات دارد.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در این زمینه چهارچوبهای اولیه واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی – IP مدیا-  برای تصویب به مرکز ملی فضای مجازی ارسال شده و در دستور کار این مرکز قرار دارد، ادامه داد: دراین راستا به سازمان صدا و سیما و شرکت مخابرات ایران نیز نامه ای مبنی بر اینکه واگذاری سرویس نیازمند مجوز است ارسال شده است.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ارائه این سرویس را قانونی نمی دانیم، تصریح کرد: این موضوع را در قالب 2 نامه به سازمان صدا و سیما و مخابرات اعلام کرده ایم.
 
وی گفت: تا زمانی که چارچوب اصلی واگذاری این سرویس و تعرفه ارائه آن از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب نرسد پروانه ای برای فعالیت در این زمینه صادر نخواهد شد.
 
عمیدیان با تاکید براینکه چارچوب اصلی ارائه این سرویس باید از سوی مرکز ملی فضای مجازی در اختیار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گیرد، ادامه داد: پس از آن، جزئیات فعالیت اپراتور ارائه دهنده در این زمینه و نحوه واگذاری سرویس، در کمیسیون تنظیم مقررات به تصویب می رسد و بعد از این مرحله اپراتور متقاضی با قبول شرایط، امکان واگذاری سرویس خواهد داشت.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد اخباری مبنی بر شروع ثبت نام برای دریافت سرویس IP مدیا در 6 استان کشور تا پایان بهمن ماه خاطرنشان کرد: ثبت نام به معنی واگذاری و ارائه سرویس نیست و واگذاری سرویس تلویزیون اینترنتی بدون دریافت پروانه فعالیت از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات غیرقانونی است.
 
به گزارش مهر، مرکز فضای مجازی سازمان صدا و سیما با همکاری شرکت مخابرات ایران و بخش خصوصی اعلام کرده بود که تلویزیون تعاملی رسانه مهر را به عنوان نخستین اپراتور IP مدیای کشور را در 6 شهر تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، یزد و قزوین تا فروردین ماه 93 واگذار می کند که ثبت نام این سرویس قرار است از پایان بهمن ماه آغاز شود.
 
براساس گفته مسئولان این طرح، آبونمان ماهانه IP مدیا 15 هزار تومان است و متقاضیان باید هزینه ست آپ باکس را نیز بپردازند.

۱ دیدگاه

  • پرویزی

    پرویزی

    سلام جناب کریم بیگی اظهارات ایشان مانند آن است که وزارت راه و ترابری بگوید مجوز حمل گوسفند با کامیون در جاده ها را من باید صادر کنم. این سازمان برای این که از مردم پول بگیرد دست به هرکاری میزند. لازم است بگویم که حتی شورای عالی فضای مجازی نیز چنین اختیار و وظبفه ای ندارد. بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور صدا و سیما و وزارت ارشاد حق صدور مجوز مذکور را دارند . اگر ادعای ریس سازمان را قبول کنیم آن موقع باید برای ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی، بهداشت الکترونیکی و.... از سازمان مجوز دریافت شود. در حالیکه مجوز صادره برای شرکتهای پپ و مخابرات در زمینه انتقال داده ها کفایت میکند. با تشکر پاسخ

​​