تلفن همراه

کاهش 20 درصدی آلایندگی‌های شرکت مخابراتی Deutsche Telekom تا سال 2020

شرکت مخابراتی Deutsche Telekom اعلام کرد که با اجرای یک طرح جدید قصد دارد تا سال 2020 میلادی در تمام زیرمجموعه‌های خود میزان تولید گاز دی‌اکسید کربن(C02) را تا 20 درصد کاهش دهد.
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مسئله به آن معنی خواهد بود که گروه شرکت‌های مخابراتی Deutsche Telekom سالانه به‌طور میانگین 430 هزار تن گاز دی‌اکسید کربن کمتر تولید می‌کند.
این میزان گاز C02 معادل حجم دی‌اکسید کربن تولید شده ناشی از 28 مسافرت هوایی در سراسر جهان محاسبه می‌شود.
"برایت کلسپر"(Birgit Klesper) مدیر گروه تحولات و مسؤولیت‌های سازمانی در این شرکت مخابراتی گفت: «دیدگاه مربوط به حفاظت از تغییرات آب‌وهوایی بین‌المللی یک هدف مهم برای ما محسوب می‌شود و یکی از استراتژی‌های اصلی شرکت Deutsche Telekom به‌حساب می‌آید».
آلایندگی‌های این شرکت مخابراتی به صورت مستقیم به واسطه استفاده از نفت کوره و گازوئیل و غیرمستقیم به واسطه استفاده از جریان الکتریسیته و سیستم‌های گرمازای گسترده ایجاد می‌شود و انرژی حاصل از آن‌ها برای شبکه‌های موبایلی، خطوط ثابت تلفن، مراکز داده، ساختمان‌ها، ادارات، سیستم‌های فناوری اطلاعات و ناوگان حمل‌ونقل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
لازم به ذکر است که شرکت مخابراتی Deutsche Telekom به منظور کاهش میزان آلودگی هوا تاکنون اقدامات قابل ملاحظه‌ای انجام داده است. این شرکت هم‌اکنون 12 هزار سایت مموبایلی و نیمی از تجهیزات شبکه‌های قدیمی GSM را با مدل‌های جدیدتر عوض کرده است تا میزان مصرف انر‌ژی در آن‌ها کاهش یابد. 
در سال 2013 میلادی بیش از 1500 کارمند در این شرکت مخابراتی در دوره‌های حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا شرکت کردند. از دیگر اقدامات Deutsche Telekom در این زمینه می‌توان به نصب سیستم‌های روشنایی LED در تمامی دفاتر فرانکفورت و راه‌اندازی طرح‌های دورکاری در شهرهای هامبورگ و بون خبر داد.

​​