باندپهن

سرمایه‌گذاری 21 میلیارد ریالی برای دسترسی روستاها به ADSL

داشتن و استفاده چند یا حداقل یک خط تلفن همراه موضوعی است که این روزها برای اکثر ساکنان شهرهای مختلف عادی شده اما با این حال هنوز روستاهایی وجود دارند که از دسترسی به تلفن ثابت محرومند و به نظر می‌رسد رسیدگی به وضعیت این روستاها در دستور کار دولت قرار گرفته است.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، بنا بر اعلام رسمی وزارت ارتباطات تا پایان شهریور ماه امسال 829, 48 روستا از دسترسی به تلفن ثابت بهره مند شده‌اند و طی این سالها همواره دسترسی روستاهای باقی مانده به شبکه ارتباطی کشور مورد بحث قرار داشته است.
 
حال با فرارسیدن دهه فجر و همزمان با افتتاح پروژه‌های مختلف از توجه به وضعیت ارتباطی روستاها خبر داده شده و حتی معاون وزیر ارتباطات از سرمایه گذاری 21 میلیارد ریال برای دسترسی 4000 روستا به اینترنت پرسرعت خانگی یاد می‌کند.
 
علی اصغر عمیدیان چندی پیش در اولین روزهای دهه فجر در این باره اظهار کرد: ‌وزارت ارتباطات مقرر کرده است تا پایان سال روستاها نیز از اینترنت پرسرعت خانگی بهره‌مند شوند و بر همین اساس قرار است تا پایان امسال 4000 روستا مجهز به اینترنت پرسرعت خانگی شوند که برای این مهم 2.1 میلیارد تومان هزینه شده و قرار بر آن است که در استان قزوین هم 70روستا تا 21 اسفند به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کنند.
 
وزیر ارتباطات نیز به تازگی این گونه عنوان کرده است که «رسیدگی به مناطق محروم و دورافتاده همواره از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و با توجه به اینکه دنیای حاضر عصر ارتباطات نامیده شده است تامین ارتباط برای تک تک آحاد مردم عزیز و شریف کشورمان، حتی در دورترین مناطق کشور، از وظایف اصلی ماست. در این راستا و همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در برنامه افتتاح روز یکشنبه بیستم بهمن ماه برگزار خواهد شد، تعداد بیش از 750 روستا که سه چهارم آن روستاهای زیر 20 خانوار و در مناطق دور افتاده و صعب‌العبور هستند، از امکان ارتباط مخابراتی بهره مند خواهند شد.»

​​