باندپهن ثابت

وعده واگذاری ADSL در ۴ هزار روستا تا پایان سال

منبع: Fars News

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا نیمه اسفند سال 92 در ۱۰۰۰ نقطه روستایی زیر ۲۰ خانوار حداقل یک ارتباط(تلفن عمومی) و در ۵۶۳ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد ارتباط، امکان تلفن خانگی با پوشش تلفن همراه، دسترسی به اینترنت و استفاده از فاکس تامین می‌شود.

 
علی اصغر عمیدیان امروز در مراسم افتتاح بهره‌مندی 759 روستا از خدمات عمومی الزامی ارتباطات و فن‌اوری اطلاعات (USO) در سه سال گذشته 4 هزار میلیارد تومان صرف ایجاد ارتباط در مناطق روستایی شده است که این اعتبار از محل 3 درصد درآمد ناخالص تلفن همراه است.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده قصد داریم تا پایان سال جاری در 4 هزار روستا اینترنت پرسرعت (ADSL) واگذار کنیم.
 
وی گفت: هم اکنون 24 هزار و 289 روستای زیر 20 خانوار در کشور وجود دارد که از این تعداد 11 هزار و 200 روستا فاقد یک ارتباط (تلفن عمومی) هستند.
 
با اجرای طرح USO در سه سال گذشته در 1200 روستا یک ارتباط (تلفن) عمومی واگذار شده است. در حال حاضر حدود 10 هزار روستای زیر 20 خانوار فاقد یک ارتباط (تلفن) عمومی هستند که براساس اولویت به تدریج یک ارتباط عمومی به آنها واگذار می‌شود.
 
عمیدیان افزود: تا نیمه اسفند سال 92 در 1000 نقطه روستایی زیر 20 خانوار حداقل یک ارتباط(تلفن عمومی) و در 563 روستای بالای 20 خانوار فاقد ارتباط، امکان تلفن خانگی با پوشش تلفن همراه، دسترسی به اینترنت و استفاده از فاکس تامین می‌شود.

​​