اپراتورها

سیسکو: ترافیک داده‌های همراه تا ۲۰۱۸ به ۱۸ میلیارد گیگابایت می‌‏رسد

مطالعه شرکت سیسکو، بزرگ‌ترین عرضه‏ کننده راهکار‌ها و تجهیزات شبکه ‏ای در سطح جهان نشان می‌‏دهد ترافیک داده‏‏‌ها و اطلاعات بین ابزارهای همراه تا چهار سال آینده یازده برابر خواهد شد. 

به گزارش وب ‏سایت infoworld، شرکت سیسکو اعلام کرده است ترافیک داده‏‌ها بین ابزارهای همراه تا سال ۲۰۱۸ به یازده برابر میزان کنونی می‌‏رسد. برآوردهای این شرکت نشان می‌‏دهد تا چهار سال آینده حجم داده‌های همراه به ۱۸ اگزابایت می‌‏رسد (هر اگزابایت معادل یک میلیارد گیگابایت است). پیش ‏بینی شده است ترافیک داده‌های همراه تا سال ۲۰۱۸ سالانه به طور متوسط ۶۱ درصد افزایش یابد. 
 
این شرکت همچنین پیش ‏بینی کرده است ابزارهای همراه تا سال ۲۰۱۸ حدود ۵ میلیارد کاربر خواهند داشت. این رقم برای سال ۲۰۱۳ حدود ۱. ۴ میلیارد نفر برآورد شده است. همچنین انتظار می‌‏رود تا چهار سال دیگر حدود ۱۰ میلیارد ابزار همراه فعال خواهد بود. برآورد‌ها نشان می‌‏دهد در سال ۲۰۱۳ تعداد ابزارهای همراه مورد استفاده جهانیان ۷ میلیارد دستگاه بوده است. 
 
شرکت سیسکو با استفاده از ابزارهای پژوهشی پیچیده دریافته است که متوسط سرعت ارتباطات شبکه‏ ای در سال ۲۰۱۳ حدود ۴. ۱ مگابیت بر ثانیه بوده است. انتظار می‌‏رود این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۵. ۲ مگابیت بر ثانیه برسد. یافته‌های این مطالعه همچنین نشان می‌‏دهد ۶۹ درصد از داده‌های همراه در سال ۲۰۱۸ دارای فرمت ویدئویی خواهد بود. این رقم برای سال ۲۰۱۳ حدود ۵۳ درصد برآورد شده است. 
 
پژوهشگران سیسکو اعلام کرده ‏اند تا سال ۲۰۱۸ حدود ۹۴ درصد از ترافیک داده‏‌ها بین ابزارهای همراه از طریق گوشی‌های هوشمند، لب‏ تاپ‏‌ها و تبلت‏‌ها صورت خواهد گرفت و ابزارهای دیگری مثل ترموستات‌های خانگی، خودرو‌ها و ابزارهای پوشیدنی مثل عینک گوگل یا ساعت‌های هوشمند نیز حدود ۵ درصد از این ترافیک را از آن خود خواهند کرد.

​​